Bożonarodzeniowy koncert „Naszej Szkoły”


  Społeczna Szkoła Podstawowa z klasami gimnazjalnymi „Nasza Szkoła”  zaprasza na Bożonarodzeniowy Koncert charytatywny. Świętować będziemy w sali konferencyjno-kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

  Podczas imprezy uczniowie, pracownicy oraz zarząd „Naszej szkoły” wręczą ufundowane przez siebie paczki świąteczne podopiecznym Fundacji „Magia”, która jako jedna z niewielu w Polsce w 100% korzysta z pracy wolontariuszy. To oznacza, że koszty nie obciążają fundacji, a co za tym idzie 100% zebranych środków trafia do potrzebujących dzieci. Wchodząc na stronę www.fundacjamagia.pl możecie zapoznać się z historiami podopiecznych fundacji. To często dzieci chorujące na rzadko występujące choroby wymagające kosztownej rehabilitacji czy leczenia.

   

  Uczniowie jak co roku, wprowadzą wszystkich gości w świąteczny nastrój, przedstawiając „Współczesne Jasełka”, śpiewając kolędy i piosenki, a także występując w przedstawieniu w języku angielskim pt. „Dziewczynka z zapałkami”.

  W trakcie imprezy odbędzie się także kiermasz, na którym będzie można nabyć wykonane przez uczniów świąteczne ozdoby. Po koncercie wszyscy goście zaproszeni są na poczęstunek. Wstęp na koncert jest wolny.

  „Nasza Szkoła” ma za sobą całkiem długą tradycję. Powstała w 1990 roku z inicjatywy rodziców. Rozpoczynała funkcjonowanie od jednej klasy-zerówki, aż do utworzenia pełnej ośmioklasowej szkoły podstawowej. Od roku 2000 działa jako Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum Językowe „Nasza Szkoła”. Znana jest z rewelacyjnych wyników, które osiągają jej uczniowie na sprawdzianach i egzaminach gimnazjalnych.

  Szkoła oferuje szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, pozwalający uczniom rozwijać ich wszechstronne zainteresowania i zdolności. W ofercie zajęć dodatkowych znajdują się liczne koła zainteresowań (informatyczne, ekologiczno-turystyczne, matematyczne, muzyczne, teatralne, regionalno-historyczne, plastyczne), a także tenis ziemny, basen oraz szachy. Wychowankowie „Naszej Szkoły” odnoszą znaczące sukcesy w międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach matematycznych, literackich, z języka angielskiego, w tenisie ziemnym i w pływaniu. Jeśli powoli rozglądacie się za szkołą dla swojego dziecka to może być dobra okazja, by przyjrzeć się tej placówce w tej świątecznej atmosferze.

  Co, gdzie, kiedy?

   

  Świąteczne koncertowanie już w piątek, 15 grudnia 2017 roku o godzinie 16:30 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela przy Placu Polonii 1.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.