Budżet obywatelski – ostatni dzwonek


  Jeszcze tylko dziś i jutro możemy głosować na projekty złożone do budżetu obywatelskiego.  Po wpisaniu swojego imienia, nazwiska, adresu i numeru PESEL możemy oddać maksymalnie trzy głosy na projekty wyszczególnione na tegorocznej liście. 

  Możemy to zrobić elektronicznie. Na stronie Urzędu Miejskiego jest specjalna zakładka, gdzie w prosty sposób możemy oddać swój głos. Można też zagłosować w sposób tradycyjny zaznaczając swoje typy na karcie do głosowania. Karty do głosowania znajdziecie w Urzędzie Miejskim, ale też na przykład w kawiarni Powidoki, gdzie oddając swój głos dostaniecie kawę ze zniżką.

  Do tej pory drogą elektroniczną swój głos oddało ponad trzy tysiące siedemset osób. Na dwóch listach, projektów do 50 tysięcy złotych i o wartości 50 – 500 tysięcy złotych znalazło się dwadzieścia projektów dotyczących różnych spraw. W głosowaniu elektronicznych najwięcej głosów zbierają jedynki na obu listach czyli „Nie nowotworom u dzieci” i „Park doświadczeń Clausiusa”.

  Ciekawi jakie jeszcze projekty są na listach? Kliknijcie lub poszukajcie kart do głosowania i nie traćcie możliwości swojego wpływu na to, co się w Koszalinie dzieje.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.