Dobry prezent to sztuka!


  Dopiero zbliżamy się do połowy listopada, ale to już moment, aby myśleć o świątecznych prezentach. O ich kupnie lub produkcji. Produkcji, bo rozpoczęła się już rekrutacja wystawców na III Koszalińskie Targi Sztuki i Dizajnu.

  Naszą ideą jest integracja lokalnego środowiska twórczego – mówi Katarzyna Koperkiewicz, jeden z organizatorów targów.Próbujemy odważyć młodych i wyszukać takie prawdziwe perełki w regionie. Poszukiwania, jak przyznaje Katarzyna wychodzą już trochę poza powiat koszaliński. Wszystko po to, by było ciekawie, twórczo i inspirująco.

  W tym roku organizatorom udało się pozyskać szczególny, muzyczny smaczek. Poza tradycyjnymi kategoriami wystawców takimi jak biżuteria, pluszaki czy ubrania jednym z wystawców będzie wydawnictwo wydające muzykę na kasetach magnetofonowych.

  Organizatorzy szczególny nacisk kładą na selekcję wystawców. Rekrutacja na targi trwa do 30 listopada 2017. Aplikować można za pomocą formularza na stronie targów. Ze strony wystawców targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Podczas pierwszej edycji było ich 26., w drugiej już 34. – Nie chcemy jednak zwiększać tej liczby – mówi Katarzyna Koperkiewicz. – Większy nacisk kładziemy już raczej na wyszukanie jeszcze bardziej interesujących wystawców.

  Tegoroczna nowość na targach to stoisko „Youngsters” czyli młodzi. Tu wystawcami będą głównie uczniowie koszalińskiego Plastyka, i jak podkreślają organizatorzy również w tej kategorii potencjalni wystawcy muszą przejść wstępną selekcję.

  Prócz ciekawych wystawców Targi Sztuki i Dizajnu to też ciekawe prelekcje. Organizatorzy przewidują w tym roku kilka interesujących spotkań autorskich. Targom towarzyszyć będzie  również wystawa grafiki

  Wśród osób, których stoiska znajdziemy na targach już wiemy, że znajdziemy Tomasza Rogalińskiego, który prócz prezentacji własnych autorskich prac będzie również rzeźbił na żywo. Kupimy też koszalińskie pierniki od Lukrecji i autorską biżuterię od Jubiko. Nie zabraknie pracowni kaletniczej Mes i niezwykłej biżuterii od Mona Jewellery. Ciekawych rzeczy możecie spodziewać się na stoisku Miodunko – znajdziecie tu plakaty, kartki okolicznościowe, kalendarze, papeterię ślubną i ilustracje dziecięce.

  Gdzie i kiedy?

  III Koszalińskie Targi Sztuki i Dizajnu rozpoczną się 16 grudnia o 12.00 i potrwają do 18.00 17 grudnia. Zapraszamy w ten grudniowy weekend do City Boxu. To sztuka znaleźć dobry prezent, a dobry prezent to sztuka. Przyjdźcie!