Jak dopasować jesienny płaszcz do sylwetki?


  Każda z kobiet wyróżnia się indywidualnymi cechami budowy ciała, które udało się zebrać w kilka zestawów figur. Dlatego przed zakupem płaszcza na okres jesienno – zimowy warto przyjrzeć się swoim kształtom w lustrze i dopasować najlepszy krój, który pozwoli czuć się komfortowo i atrakcyjnie, nie tylko pod względem aktualności wybranego fasonu z obowiązującymi trendami w modzie, ale przede wszystkim będącego w zgodzie z własną sylwetką. Sprawdź, jaki masz typ sylwetki i dopasuj swój idealny jesienny płaszcz na nadchodzącą porę roku.

  Sylwetka Ramiona Wenus (inaczej – V)

  Jeśli kobieta ma szerokie ramiona, małe piersi, brak wcięcia w talii i wąskie biodra, to posiada sylwetkę V, zwanego też odwróconym trójkątem. W takim przypadku należy wybrać płaszcz jednorzędowy, z wcięciem w talii bądź paskiem, najlepiej z rozszerzanym dołem. Dodatkowe kieszenie na bokach oraz zdobienia (marszczenia materiałów) optycznie dodadzą objętości w biodrach. Wybierz jesienny płaszcz do kolan, dzięki czemu wyeksponujesz szczupłe nogi.

  jesienny płaszcz, sylwetka V

  Sylwetka Zmysłowe Biodra (inaczej – A)

  Kobiety z tym typem budowy ciała mają najszersze biodra spośród wszystkich części sylwetki. Pozostałe części ciała, w tym ramiona oraz biust, są stosunkowo wąskie – stąd określenie budowy trójkątnej. Ważne jest, aby podkreślić górną część sylwetki, by wyrównać proporcje pomiędzy większym dołem a skromną górą. Należy zatem optycznie zwracać uwagę na ramiona, poprzez stosowanie różnego rodzaju pagonów, patek, zdobień, dużego kołnierza czy kieszeni na wysokości biustu. Długość takiego płaszcza nie powinna przekraczać linii kolan.

  jesienny płaszcz, sylwetka A

  Sylwetka Marylin Monroe (inaczej – X)

  Klepsydra jest wręcz modelowym kształtem kobiecej figury. Cechuje się pełnymi biodrami i biustem oraz zauważalnym wcięciem w talii. Jeśli posiadasz taki typ sylwetki, to jesteś prawdziwą szczęściarą! Absolutnie nie zakrywaj ciała płaszczem typu oversize, ponieważ ukryje on wszystkie atuty Twojej figury. Do tego typu idealnie pasuje klasyczny i ponadczasowy jesienny płaszcz z wąskim paskiem, zapinanym w talii lub ze skośnymi kieszeniami, które zwrócą uwagę na talię. Możesz również pokusić się o płaszcz z lekko rozszerzanym dołem. Pamiętaj jednak, aby nie zapinać go pod szyją, ponieważ idealna figura X lubi odsłonięty dekolt.

  jesienny płaszcz, sylwetka X

  Sylwetka Super Sporty (inaczej – H)

  Taki rodzaj figury cechuje się liniami prostymi – ramiona są na tej samej szerokości, co biodra, a sama talia jest praktycznie niezauważalna. Uda często są przedłużeniem bioder, brakuje zatem w takiej figurze wcięć. Dlatego dobrze dobrany płaszcz dla tego typu budowy kobiecego ciała to model z wyraźnie zaznaczonym wcięciem i podkreśleniem talii, rozszerzeniem dołu oraz kołnierzem, odsłaniającym dekolt, ułożonym w kształcie litery „V”. Aby nie zaburzyć optycznie całości, rękawy w tym typie powinny być proste, bez zbędnych rozszerzeń. Świetnie sprawdzą się dwurzędowe guziki, zdobione zapięcia oraz marszczenia, które wypełnią przestrzeń i wywołają atrakcyjne załamania optyczne.

  jesienny płaszcz, sylwetka H

  Sylwetka Okrągłe Słońce (inaczej – O)

  Okrągła figura, zwana również jabłkiem, charakteryzuje się widocznym brzuszkiem. Ciężar jest przesunięty na górną część ciała oraz na biodra. Co ważne, taka budowa ciała cechuje się też szczupłą budową nóg oraz brakiem wcięcia w talii, dlatego przy doborze płaszcza warto brać pod uwagę płaszcze do wysokości kolan, które odsłonią atrakcyjne nogi i pozwolą zniwelować wrażenie ciężkości sylwetki. Najlepiej sprawdzą się tutaj proste, zwężane kroje w wykonaniu jednorzędowych płaszczy. Wybieraj jednolite kolory pozwolą optycznie złagodzić proporcje sylwetki.

  jesienny płaszcz, sylwetka ONiezależnie od tego, jaką masz figurę oraz co jest najbardziej modne w danym sezonie, podczas zakupu jesiennego płaszcza powinnaś kierować się przede wszystkim swoją wygodą. Najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie w danej stylizacji, bo tylko wtedy będziesz wyglądała najpiękniej!

   

   

  UDOSTĘPNIJ
  Stylistka i doradcą wizerunku. Robi rewolucje w wizerunku kobiet i mężczyzn, pomagając im odnaleźć własny styl i wydobyć ich piękno. Prowadzi własny program "o!Kurenna" w TV Max, pisze felietony do prasy, prowadzi warsztaty stylu dla osób prywatnych, szkolenia z zakresu dress code dla firm oraz szkolenia sprzedażowe dla marek modowych. Jest autorką pierwszego w Polsce stylowego kursu online „Podstawy damskiej garderoby w 9 dni". Jako osobista stylistka pomoże znaleźć Twój styl, żeby był zgodny z osobowością, typem urody i sylwetki, trybem życia i rodzajem pracy. Podpowie, jak rozsądnie kupować ubrania, by zawsze mieć w co się ubrać.