Twoje dziecko lubi śpiewać? W Koszalinie powstała Dziecięca Akademia Chóralna!


  Wśród wielu zajęć pozalekcyjnych, jakie można znaleźć w Koszalinie, a teraz właśnie jako rodzice się za nimi rozglądamy, możemy znaleźć Dziecięcą Akademię Chóralną. Powstała na początku września, jako instytucja miejska, przy współpracy Prezydenta Miasta Koszalina i Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.

  Akademia nawiązując do tradycji chóralnych największych ośrodków w Poznaniu i Szczecinie, chce stanowić nowoczesną ofertę artystyczną i edukacyjną o profilu wokalnym i chóralnym z  wysokim poziomem kształcenia – mówi prowadzący ją dyrygent Radosław Wilkiewicz. – Jej misją jest wychowanie młodego człowieka w oparciu o  edukację muzyczną ukierunkowaną na rozwijanie uzdolnień wokalnych, wychowanie wrażliwych i świadomych wykonawców oraz odbiorców sztuki, a także animatorów życia muzycznego i kulturalnego.

  Młodzi śpiewacy Akademii to uczniowie koszalińskich szkół podstawowych, rekrutowani już wiosną b.r. Zajęcia odbywają się w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa 117. Obejmują rytmikę z umuzykalnieniem, zbiorową emisję głosu oraz próby chóru. Zajęcia prowadzą dr hab. Radosław Wilkiewicz, prof. nadzwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie – dyrygent, śpiewak, pedagog oraz mgr Kamila Figielska, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi – nauczyciel dyplomowany muzyki, rytmiki, dyrygent. Powstały przy Akademii Chór „Pomerania Cantat” ma reprezentować miasto w koncertach, konkursach i festiwalach .

  Dziecięca Akademia Chóralna wciąż prowadzi nabór do głosów dziecięcych w wieku: chłopcy 7-10 lat, dziewczęta: 7-13 lat. Zaprasza na przesłuchania w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18.00 do Auli w Sportowej Szkole Podstawowej nr 1 w Koszalinie, ul. Zwycięstwa 117, II p.

  Monika, która sama śpiewa w dorosłym chórze opowiada, że próby chóru to jedyne zajęcia, na które jej ośmioletnia córka biegnie w podskokach. – Mimo późnej pory jest niesamowicie skupiona. Widzę, że śpiewanie daje jej ogromną radość. 

  Wygląda na to, że będziemy mieli koszalińskie Słowiki! Badania pokazują, że godzina śpiewania w chórze może poprawić nastrój, obniżyć poziom stresu i wzmocnić układ odpornościowy organizmu więc może warto zajrzeć z dzieckiem któregoś popołudnia do koszalińskiej „jedynki” i spróbować zacząć przygodę ze śpiewem.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.