Fale radiowe, dwutlenek węgla i lipoliza – modelowanie ciała w gabinecie lekarskim

  Artykuł Sponsorowany

  Zdarza się, że mimo intensywnego treningu i przestrzegania diety nie udaje się osiągnąć wymarzonej sylwetki. Nawet całkiem szczupłe osoby miewają oporne na modelowanie na siłowni partie takie jak boczki czy kolana. Wiele do powiedzenia mają tu też geny. Niektóre uwarunkowania budowy ciała trudno „przeskoczyć”. Pomóc może za to medycyna estetyczna.

  Matylda Jezierska

  Pisałyśmy już o tym kilka razy, ale warto przypomnieć – zabiegi, w których wykorzystuje się głęboko działający laser lub jakiekolwiek zastrzyki są bezpieczne wtedy, kiedy wykonuje je lekarz. Po pierwsze dlatego, że wymagają precyzyjnej znajomości anatomii i fizjologii ludzkiego organizmu, a po drugie – w razie jakichkolwiek powikłań czy uczuleń – lekarz może szybko pomóc zapanować nad sytuacją. Zgodnie z przepisami prawnymi – zabiegi, w których dochodzi do przerwania ciągłości naskórka może wykonywać wyłącznie personel medyczny. A preparaty do wstrzyknięć, które stosuje się w medycynie estetycznej to leki i może je podać tylko lekarz lub pielęgniarka na zlecenie lekarza. Tyle tytułem wstępu. Dla Waszego bezpieczeństwa.

  O zabiegach modelujących ciało rozmawiałyśmy z Matyldą Jezierską, koszalińską lekarką specjalizującą się w medycynie estetycznej, prowadzącą przy ul. Spółdzielczej gabinet CLINIQ – Klinika Pięknej Skóry.

  Które partie ciała da się wymodelować w gabinecie lekarskim? Jakich efektów możemy oczekiwać i ile to kosztuje? Zobaczcie, co ma do zaoferowania nowoczesna medycyna!

  Podbródek

  To część ciała, której wprawdzie nie gimnastykujemy na zajęciach fitness, ale można znaleźć zestawy ćwiczeń pomagające utrzymać mięśnie twarzy w dobrej kondycji. Z czasem wielu osobom pojawia się mimo wszystko „drugi podbródek”. Niekoniecznie trzeba być otyłym. To w dużej mierze kwestia upływu czasu i utraty napięcia skóry. Bywa, że fałdki pod brodą pojawiają się po intensywnym odchudzaniu. I tu dobra wiadomość – skórę można obkurczyć, a zalegający pod nią tłuszczyk zlikwidować.

  Efekty zabiegów redukujących nadmiar skóry – przed (po lewej) i po serii zabiegów (po prawej).

  – W przypadku podwójnego podbródka mamy kilka metod – opowiada Matylda Jezierska. – Jeśli trzeba usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, to dobrze sprawdza się lipoliza iniekcyjna czyli wstrzyknięcie preparatu, który miejscowo „rozpuszcza” tłuszcz. Wsparciem będzie karboksyterapia – zabieg, podczas którego pod skórę wprowadza się dwutlenek węgla. Zwiększa to ukrwienie skóry, pomaga usunąć tłuszcz i ujędrnia tkanki. A jednym z najlepszych sposobów na usunięcie pozostałego nadmiaru skóry jest termolifting. W CLINIQ wykonujemy zabiegi urządzeniem EXILIS ELITE. Emituje ono falę radiową, a od innych urządzeń tego typu różni się tym, że możemy decydować o głębokości, na jakiej będzie działała fala. W efekcie można na przykład, chłodząc powierzchnię skóry, mocno podgrzać tkanki znajdujące się głębiej. Podgrzewanie obkurcza nadmiernie rozciągnięte włókna kolagenowe. Seria zabiegów powoduje, że nadmiar skóry znika.

  Skuteczne mogą być też zabiegi laserowe, ale ponieważ nie można ich wykonywać latem (zwiększają ryzyko uszkodzenia skóry przez promieniowanie UV), wrócimy do nich jesienią.

  Ramiona

  Z wiotką skórą w tej okolicy ciała zmagają się nawet szczupłe, wysportowane osoby. Nadmiar skóry na ramionach dokucza też zwykle po utracie wagi. Trening wzmacnia i modeluje mięśnie, ale skóra nie „zwinie się” sama. Można jej pomóc wykorzystując fale radiowe (EXILIS), a także stosując karboksyterapię.

  – Karboksyterapia to bardzo wszechstronny zabieg, który oprócz działania ujędrniającego, ma też w pewnym stopniu działanie lipolityczne (niszczy tkankę tłuszczową) – wyjaśnia Matylda Jezierska.

  Brzuch i boczki

  To w których miejscach odkłada nam się najwięcej tłuszczu jest uwarunkowane genetycznie. Paniom, którym „oponka” tworzy się właśnie wokół talii CLINIQ proponuje zabiegi wykorzystujące falę akustyczną.

   

  Fala akustyczna rozchodzi się w środowisku wodnym i wszędzie tam, gdzie napotyka opór – rozbija przeszkody – opowiada Matylda Jezierska. – Na poziomie tkanek oznacza to, że działając falą akustyczną na warstwy znajdujące się pod skórą, dosłownie fizycznie rozbijamy grudki tłuszczu. Taki zabieg, wsparty jeśli trzeba lipolizą iniekcyjną, pozwala szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to też bardzo skuteczna metoda niszczenia cellulitu. Fala akustyczna potrafi rozerwać zwłóknienia, których nie da się wyeliminować karboksyterapią czy endermologią. Wszystkie te zabiegi można połączyć. Ważne też, że urządzenie, którego używamy do operowania falą akustyczną, dodatkowo wykorzystuje elektrostymulację. Pod działaniem prądu lekko kurczą się mięśnie, co powoduje, że równocześnie z rozbijaniem tkanki tłuszczowej mamy drenaż limfatyczny, który pomaga wydalić z organizmu tłuszcz.

  Ale brzuch to przecież nie tylko problemy z tkanką tłuszczową. Wiele kobiet ma kłopot z rozciągniętą po ciąży skórą i rozstępami. I z tym można sobie poradzić. Skórę obkurczy fala radiowa EXILIS. Pomoże też karboksyterapia. A na rozstępy intensywnie zadziałają zabiegi z wykorzystaniem dermapenu lub lasera. Zabiegi laserowe można wykonać nawet latem, pod warunkiem, że nie będziemy odsłaniać skóry w leczonym miejscu.

  Biodra, pośladki i nogi

  W tych miejscach najczęstszą przyczyną zmartwień jest cellulit. Jak można z nim walczyć w gabinecie medycyny estetycznej – już wiemy, bo na te miejsca również można zadziałać falą akustyczną czy karboksyterapią. Zdarzają się też kłopoty z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z tzw. „bryczesów” i tu pomocna będzie lipoliza iniekcyjna. Po odchudzaniu albo po prostu z wiekiem, wiotczej też skóra nad kolanami. Do porządku przywoła ją fala radiowa.

  A jak dobrać najwłaściwszy dla siebie zabieg? Umówić się na konsultację z lekarzem!

  – Podobnie jak w przypadku innych metod z zakresu medycyny estetycznej – po prostu zapraszam do gabinetu – mówi Matylda Jezierska. – Po obejrzeniu problematycznych miejsc i zebraniu wywiadu zaproponuję najwłaściwsze dla konkretnego pacjenta  rozwiązanie. Mogę łączyć wiele metod, a także indywidualnie dobrać preparaty do zastrzyków. Trzeba też wyeliminować przeciwwskazania. Na przykład zabiegów lipolitycznych nie można wykonać u osób z chorą wątrobą – usuwanie dużych ilości uwolnionego tłuszczu z organizmu mogłoby nadmiernie obciążyć ten narząd. Żadnego z zabiegów modelujących nie wykonamy też u pacjentek w ciąży, a elektrostymulacji dodatkowo u tych osób, które mają w ciele metalowe implanty.

  Dobra wiadomość jest taka, że większość z nowości, które oferuje CLINIQ to całkiem przyjemne zabiegi. Lipoliza to wprawdzie zastrzyki, karboksyterpia również wymaga użycia igły, ale już EXILIS, czyli fala radiowa, przyjemnie podgrzewa ciało. Fala akustyczna jest z kolei odczuwana jako lekkie uderzenia i mrowienie, porównywalne do intensywnego masażu.

  – To nie jest odchudzanie – zastrzega Matylda Jezierska. – Medycyna estetyczna może być uzupełnieniem, pomocą kiedy nie wystarcza dieta czy ćwiczenia. Jeśli ktoś ma dużą nadwagę lub jest otyły – lepiej najpierw zrzucić nadmiarowe kilogramy i dopiero wtedy sięgnąć po wsparcie.

  Ile zabiegów potrzeba i ile to kosztuje?

  Wyraźne rezultaty leczenia widać po serii zabiegów. Działaniu fali radiowej można poddawać się raz w tygodniu (pełna seria w tym przypadku to około cztery do sześciu zabiegów), a fali akustycznej – dwa razy (potrzeba dziesięciu zabiegów). Rezultaty stosowania karboksyterapii są najlepsze przy serii dziesięciu lub piętnastu zabiegów, a można ją wykonać dwa razy w tygodniu. Najważniejsza informacja wynikająca z tych wyliczeń jest taka, że aby maksymalnie wspomóc modelowanie ciała potrzebujemy minimum miesiąca.

  Przykładowe ceny zabiegów modelujących w CLINIQ:

  • lipoliza iniekcyjna od 200 zł
  • fala akustyczna EAT SkinShock
   10 zabiegów na uda i pośladki – 1500 zł, ramiona – 1000 zł, brzuch – 1000 zł
  • karboksyterapia
   10 zabiegów uda i posadki lub brzuch i boczki – 2000 zł, podbódek – 700 zł
  • EXILIS  4 zabiegi brzuch/tył lub przód ud – 1600 zł, 6 zabiegów – 2200 zł

  Ceny w przypadku łączenia różnych rodzajów zabiegów są dostosowywane indywidualnie.

  UWAGA! UWAGA!

  SPECJALNIE DLA CZYTELNIKÓW HAPPYKOSZALIN.PL CLINIQ MA WYJĄTKOWY RABAT!

  10% ZNIŻKI NA ZABIEGI MODELUJĄCE NA HASŁO

  „HAPPY CIAŁO”!

  Jeśli chcesz sięgnąć po wsparcie medycyny estetycznej zanim wskoczysz w bikini – umów się na konsultację:

  tel. 728 314 126

  Gabinety CLINIQ znajdują się w Koszalinie, przy ul. Spółdzielczej 7/2

  Nowości, aktualności w ofercie znajdziesz na fanpage’u CLINIQ na Facebooku