II Forum Made in Koszalin odbędzie się już 2 grudnia


  „Chcieć to móc”, mówi dobrze znane porzekadło i choć jest w nim wiele prawdy, to aż się prosi, żeby dodać preambułę: najpierw musisz wiedzieć czego chcesz i ile zamierzasz poświęcić, żeby to osiągnąć. Forum Made in Koszalin to doskonała okazja do tego, żeby poznać lokalne firmy i inicjatywy prowadzone przez ludzi realizujących swoje wizje, okazja do tego, żeby przyjrzeć się ich osiągnięciom, docenić wieloletnie trudy i – po prostu – zainspirować się ich przykładem.

  Przez lata wydawało się, że Koszalin żyje nieco na uboczu trendów i kierunków wyznaczanych przez współczesny świat. Brakowało wydarzeń, inicjatyw, miejsc spotkań, nowoczesnych firm o szerokich ambicjach. Wielu z nas przyzwyczaiło się myśleć, że „lepszy świat” jest gdzieś indziej. Niektórzy – nie bacząc na zmiany, które zachodzą w mieście – nadal skłonni są tak uważać. Dlatego przedsięwzięcia takie jak Forum Made in Koszalin i przyznawane w jego trakcie Laury są na wagę złota. Dzięki nim dowiadujemy się ile godnych podziwu inicjatyw podejmowanych jest w Koszalinie, dzięki nim poznajemy z imienia i nazwiska osoby, które stoją za wydarzeniami i inicjatywami, jakie na co dzień ubogacają nasze życie. Warto przyjrzeć się tym ludziom z bliska, posłuchać ich opowieści i – być może – zrewidować swoje myślenie o tym co się mieście dzieje i co jest możliwe z perspektywy koszalińskiej przedsiębiorczości. Uwaga: może się okazać, że spora część tego „lepszego świata” już dawno się u nas zadomowiła.

  Forum Made in Koszalin odbędzie się 2 grudnia w City Boksie – wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale do 29 listopada należy zgłosić swój udział (link: kliknij tutaj). Organizatorem odbywającego się już po raz drugi Forum jest Centrum Biznesu Fundacji CIP.
  Podczas wydarzenia wręczone zostaną Laury Made in Koszalin 2016: w drodze otwartego naboru w październiku tego roku mieszkańcy Koszalina zgłaszali nominacje do Laurów. Wpłynęło ich aż 155 w 3 kategoriach: biznes, kultura i design oraz styl życia i inspiracje. Decyzją Kapituły Forum MiK wyłoniono finalistów oraz laureatów, których poznamy w trakcie Forum. – Ogromnie nas cieszy ilość zgłoszonych w tym roku nominacji, szczególnie w kategoriach kultura i design oraz styl życia i inspiracje – mówi Agnieszka Dołęga-Jabłońska z Centrum Biznesu. – To dowodzi, że spora grupa koszalinian trzyma rękę na pulsie, wie co się dzieje w ich mieście i docenia powstające tu inicjatywy. Wielu z nominowanych i finalistów pisało do nas, potwierdzając, że z ich perspektywy ta inicjatywa jest bardzo cenna – bo wyróżnienia tego typu nie tylko cieszą, ale też dodają sił w codziennych zmaganiach, potwierdzają sens realizowanej wizji. Myślę, że wielką wartością Laurów jest to, że przyznawane są one przez mieszkańców Koszalina – nie jest to kolejna nagroda branżowa, ale znak realnego zainteresowania, uznania i szacunku koszalinian. Co więcej jest to nagroda, która w 100% powstaje w Koszalinie – tegoroczne Laury MADE IN KOSZALIN – powstają w Warsztatach Terapii Zajęciowej Nr 2 w Koszalinie.

  Podczas Forum nie tylko poznamy nagrodzonych Laurem Made in Koszalin, ale też będziemy mieli szansę zapoznać się bliżej z finalistami: pierwsza część dnia (10.15-13.00) poświęcona będzie prezentacjom w kategorii biznes, następnie (14.30-15.45) przyjrzymy się finalistom w kategorii kultura i design, a Forum zakończą (16.00-17.15) prezentacje w kategorii styl życia i inspiracje. Tego dnia w City Boksie przedstawiciele Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta opowiedzą również w jaki sposób powstaje aktualnie program promocji Koszalina. Szczegółowy program Forum dostępny jest na stronie Koszalińskiego Serwisu Gospodarczego (link: kliknij tutaj).

  Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.
  Organizatorem Forum jest Centrum Biznesu Fundacji CIP.
  Partnerami wydarzenia są: Park Technologiczny S.A., Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa, Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie oraz Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.
  Patronat medialny nad Forum objęli: Radio Koszalin, GK24, happykoszalin.pl, Tygodnik MIASTO, TV MAX, PRESTIŻ magazyn koszaliński.

  II Forum MADE IN KOSZALIN odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego.