Szukasz pracy? Myślisz o zmianie? Ta gra jest dla Ciebie!


  Już jutro (czwartek, 16 lutego) w kawiarni Powidoki możecie zagrać w nietypową grę. Nazywa się „Kandydaci” i jest symulacją rozmowy rekrutacyjnej.

  Produkt powstał w Koszalinie, a jego autorami są Krzysztof Burzyński, szkoleniowiec, doradca, marketingowiec, menadżer projektów i Łukasz Wasilewski zajmujący się komunikacją wizualną, wzornictwem przemysłowym oraz nowymi mediami.

  Otwarta dla chętnych (liczba miejsc jest jednak ograniczona) gra w Powidokach to publiczny debiut „Kandydatów”. Dotychczasowe testy obejmowały tylko grono znajomych twórców gry. Czas wstępnych testów dobiega jednak końca – od teraz każdy może zmierzyć się z gąszczem najtrudniejszych rekrutacyjnych pułapek. Po co brać udział w grze w „Kandydatów”?

  – Gra jest przeznaczona głównie dla tych, którzy myślą o zmianie pracy lub dopiero zaczną jej szukać – wyjaśnia Krzysztof Burzyński. – Gra się w parach. Jedna osoba wciela się w rolę rekrutera, druga – kandydata. Losujemy karty z pytaniami. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że do każdego pytania przypisane zostają określone emocje, z jakim ma zostać zadane.

  Karciana zabawa ma szansę stać się cennym doświadczeniem. W warunkach mniej stresujących niż prawdziwa rozmowa rekrutacyjna, można sprawdzić swoje reakcje, popracować nad autoprezentacją i przede wszystkim – znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.

  – Rekrutacyjny klasyk, pytanie „jak wyobraża pan sobie swoją przyszłość za 5 lat?”, tylko z pozoru jest banałem – mówi Krzysztof Burzyński. – Jako doświadczony rekruter wiem, że nawet jeśli kandydaci coś na nie odpowiadają, to tak naprawdę zwykle nie dowiadujemy się niczego wartościowego i trzeba zadać wiele dodatkowych pytań. W naszej grze chodzi właśnie o to, żeby zwiększyć samoświadomość, wniknąć w siebie, znaleźć prawdziwe odpowiedzi.

  W „Kandydatów” mogą zagrać oczywiście nie tylko osoby przymierzające się do szukania pracy. To może być dobry trening autoprezentacji i interesujące doświadczenie dla przedsiębiorców czy menadżerów, którzy rekrutacją zajmują się podczas własnej pracy. Gra będzie miała zresztą kontynuację, przeznaczoną właśnie dla odbiorców biznesowych.

  Jeśli chcecie poćwiczyć przed prawdziwą rozmową rekrutacyjną – „Kandydaci” czekają jutro (16 stycznia) w Powidokach przy ul. Piłsudskiego 4 o godz. 17:00. Aby dołączyć do zabawy – trzeba wysłać zgłoszenie mailem na adres: info@kandydaci.info.

  Więcej informacji na Facebooku >>>