Rok, w którym nic się nie działo


  HappyKoszalin.pl ma rok! W naszej mikroredakcji emocje są wielkie, a Was – naszych czytelników – jest coraz więcej. Po roku mamy poczucie, że razem z Wami tworzymy nowy Koszalin, że nasze miasto się zmienia. Cieszymy się, że możemy być częścią tej zmiany, a czasami nawet ją inspirować.

  Wydarzenia, informacje i inspiracje

  Po co zakładać serwis internetowy w mieście, w którym działa już kilka innych? Na przykład po to, żeby stworzyć miejsce, które oprócz przekazywania bieżących spraw w mieście wypełni też pewną informacyjną lukę – da wiadomości o wszystkim, co dzieje się w wymiarze kulturalnym, rozrywkowym, edukacyjnym. O wszystkim czyli nie tylko o imprezach organizowanych przez miejskie instytucje czy wielkich wydarzeniach, ale też o małych inicjatywach. O warsztatach pieczenia pierników i szkoleniach dla przedsiębiorców. O spotkaniu ze stylistką i koncercie w filharmonii. Krótko mówiąc – jeśli nie masz planów na weekend albo nie wiesz jak spędzić popołudnie z dzieckiem – zajrzyj na główną stronę HappyKoszalin.pl. Staramy się gromadzić w kalendarzu informacje o wszystkim, co ważne i ciekawe, a w czym mogą wziąć udział mieszkańcy.

  Agata Ossowska
  Agata Ossowska – dziennikarka, wydawca serwisu HappyKoszalin.pl, koszalinianka z wyboru, oprócz pracy redakcyjnej doradza również firmom w sprawach związanych z marketingiem internetowym.

  Oprócz tego sporo u nas lifestyle’u. Stylu życia. Czyli tego, co stanowi jego o jakości i przyjemności. Styl życia to pomysł na piknik za miastem, przegląd zajęć pozalekcyjnych dla dzieci czy wywiady z inspirującymi ludźmi, którzy tu, w Koszalinie, żyją lub stąd pochodzą.

  Piszemy też często o sprawach, które to Wy nam podsuwacie. I ten naturalny, żywy kontakt jest bezcenny. Być może to zasługa tego, że my – redaktorki HappyKoszalin.pl – jesteśmy takie, jak Wy. Bo „my”, mikroredakcja, to Olga Śmierzewska i Agata Ossowska. Wspierają nas też inne dziewczyny z Koszalina – Kasia Kużel, Ola Halicka oraz autorki występujące w serwisie gościnnie. Tu, w Koszalinie, żyjemy, pracujemy, wychowujemy dzieci, szukamy pomysłów na spędzanie wolnego czasu, komentujemy wydarzenia w mieście, w niektórych bierzemy udział jako współorganizatorki. Tu jest nasze miejsce i chcemy je wspólnie z Wami kształtować.

  Praca przez internet (choć korków brak)

  Dziękujemy Wam za to, że jesteście, bo dzięki temu możemy żyć tak, jak zawsze chciałyśmy. Nie ukrywamy, że nasza mikroredakcja to same kobiety i dylemat – dzieci czy praca zawodowa zawsze nas uwierał. W ciągu tego roku, testując różne modele pracy odkryłyśmy, że nie musimy już dokonywać wyboru albo – albo. Dom to dobre miejsce pracy, dzięki internetowi zawsze jesteśmy w kontakcie, a dzieci nie wykluczają naszego zaangażowania w wiele projektów. Często się zdarza, że na wywiad przychodzimy z dziećmi i wcale nie oznacza to, że z tego powodu rozmowy, które powstają są gorszej jakości.

  Olga Śmierzewska
  Olga Śmierzewska – dziennikarka. Pracowała w „Architekturze-murator”, Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.

  Chcemy też Wam pokazywać, że Koszalin daje nam szansę na takie właśnie pełne życie. Tu nie musimy tracić czasu w samochodach na dojazdy do pracy czy powroty do domu. Tu nasze dzieci często mogą wrócić na piechotę ze szkoły. Tu możemy mieć czas na pielęgnowanie i tworzenie relacji. A jeśli czegoś nam tu brakuje, jeśli czegoś nie ma, to możemy to stworzyć. To nie są puste słowa. HappyKoszalin.pl powstał rok temu od zera, a teraz to nasze miejsce pracy. Jedna z nas do tego momentu tej pracy nie miała i nie mogła znaleźć. Podobnie jest z ofertą kulturalną miasta. Można się zaangażować w wiele rzeczy i działając czy lobbując stworzyć te, które chcielibyśmy mieć.

  Startowałyśmy z pasją, optymizmem i wiarą, że podobnych nam jest więcej. Wielu mówiło, że pomysł świetny, ale szybko nam skończą się tematy. W tym czasie powstały 554 artykuły, a w kalendarzu zamieściłyśmy 1277 wydarzeń. W grudniu, po zaledwie siedmiu miesiącach działania odebrałyśmy nagrodę Made in Koszalin w kategorii Styl Życia i Inspiracje. To był dla nas bardzo ważny moment. Moment, w którym poczułyśmy, że ktoś docenia nasz wysiłek i że nasze działania zmieniają obraz tego miasta.

  Żarty się skończyły. Potrzebna jest misja.

  Rok temu, starając się ubrać w słowa misję serwisu HappyKoszalin.pl, napisałyśmy „Czy często słyszysz, że w Koszalinie nic się nie dzieje? My jesteśmy zdania, że jest zupełnie odwrotnie!” Od tamtej pory wszystkie wiele razy słyszałyśmy, że to zdanie jest powtarzane. To świetnie! „W Koszalinie nic się nie dzieje” stało się żartem wypowiadanym z uśmiechem. Bo wszyscy wiemy, że to nieprawda!

  Olga Śmierzewska, Agata Ossowska, Katarzyna Kużel i Ola Halicka – odbieramy Laur Made in Koszalin! (grudzień 2016)

  Może i daleko nam do wielkich polskich aglomeracji pod względem bogactwa oferty rozrywkowej i kulturalnej. To jest naturalne. Mieszkamy w średnim mieście. Ze wszystkimi jego urokami i zaletami.

  I w tym około stutysięcznym mieście dziesięć tysięcy osób czyta co miesiąc HappyKoszalin.pl. Dziękujemy, że z nami jesteście. Zarażajmy się nadal dobrą energią i optymizmem!

  Olga Śmierzewska i Agata Ossowska