Gdzie Koszalin się kąpie? Jezioro Nicemino


  Nie rozpieszcza nas lato w tym roku, oj nie. Ku pokrzepieniu serc prezentujemy Wam kolejne miejsce kąpielowe, które udało nam się w tym roku odkryć. Nie traćcie nadziei. W końcu trafi się wystarczająco ciepły dzień, by wyruszyć nad wodę.

  Miejsce, które chcemy Wam dziś przedstawić to Nicemino. Rynnowe jezioro o powierzchni większej niż 100 hektarów otoczone lasem z niewielkimi polankami. Brzmi dobrze? Wyjeżdżamy z Koszalina drogą na Polanów. Tradycyjnie możemy pokluczyć po lesie i z Lubiatowa dotrzeć przez las do Maszkowa. Dojeżdżamy do Kościernicy. Za wsią mijamy po prawej zjazd na Jezioro Rekowe. Jedziemy dalej aż zobaczymy po obu stronach drogi leśne miejsca postojowe. Skręcamy w prawo i jedziemy kilkaset metrów aż zobaczymy drogowskaz w prawo z napisem „Droga dla wędkarzy”. Tą leśną drogą dotrzemy do miejsca postoju pojazdów i stąd już na piechotę nad jezioro.

  Cudowne widoki, cudowny, balsamiczny zapach lasu, grzybów. Mamy jednak poczucie, że nie każdemu będzie się tu podobać. Jeśli lubicie ciszę, spokój, brak towarzystwa i piękne krajobrazy to będziecie zachwyceni. Jeśli wolicie kąpieliska z większą infrastrukturą i lepiej się czujecie w towarzystwie innych ludzi to lepiej wybierzcie pobliskie Jezioro Rekowo.

  Jezioro Nicemino, a przynajmniej ta część, którą odkryłyśmy jest dość specyficzna. Nie ma tu zorganizowanego kąpieliska, a są jedynie urocze zatoczki czy też polanki okolone drzewami. Zejścia do wody czasami są muliste, czasami piaszczyste. Trzeba poszukać miejsca, które się spodoba.

  Na pewno jest to miejsce, które kochają wędkarze. Podobno można tu złapać szczupaka, liny, leszcze, dużo okoni, węgorze oraz płoć. Jest to akwen gospodarstwa rybackiego w Mielnie. Roczna opłata za wędkowanie wynosi od 55 do 135 zł. Za zezwolenie na 3 do 14 dni trzeba zapłacić od 30 do 70 procent kwoty opłaty całorocznej. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

  Warto tu się wybrać choćby na spacer, jeśli pogoda nie będzie sprzyjać kąpaniu. Wysoki brzeg jeziora zapewnia nieprawdopodobne widoki. Warto też rozglądać się za grzybami. Pogoda im sprzyja. Grzybny zapach w lesie  jest nieprawdopodobnie intensywny.

  Polecamy to miejsce na każdy czas!