Gdzie Koszalin się kąpie? Jezioro Rekowe


  Pogoda nas nie rozpieszcza tego lata więc, gdy tylko temperatura rośnie warto wykorzystać czas i zrelaksować się nad wodą.  Gdzie? Tym razem testowałyśmy dla Was Jezioro Rekowe.

  Wyjeżdżamy z Koszalina w kierunku Polanowa. Dla lubiących leśne przygody, rowerzystów bądź właścicieli wysoko zawieszonych samochodów możemy polecić drogę przez las. Z Lubiatowa kierujemy się lasem na Maszkowo lub na Policko i dopiero wtedy na Maszkowo. Dojeżdżamy do Kościernicy i za wsią wypatrujemy zjazdu w prawo. Jest dość dobrze widoczny, opatrzony tablicą „Jezioro Rekowe – teren dzierżawiony”. Skręcamy i leśną drogą docieramy nad kąpielisko.

  Przyjemne miejsce, dość obficie wyposażone w drewniane stoliki, ławeczki, siedziska i kosze na śmieci. Ulokowane częściowo w lesie, częściowo już na trawie nad samym brzegiem ma sporo miłych miejsc, gdzie można się ulokować z rodziną czy znajomymi. Dwa pomosty i rozległy piaszczysty brzeg to doskonałe warunki do dziecięcych kąpieli. Dodatkowym atutem jest też sięgająca daleko płycizna.

  Minusy? Minusy są kwestią gustu i tego, co kto lubi. Jeśli wolicie ciszę i spokój to tu jej raczej nie znajdziecie. W ciepłe niedzielne popołudnie jest tu rojno i gwarno. Przeważają jednak rodziny z dziećmi. Nie spotkałyśmy młodocianych wyrostków z piwem w ręku. To teren dzierżawiony więc właściciel w razie problemów z kulturą, spokojem i bezpieczeństwem powinien zadbać o kontakt z policją. Wjazd na kąpielisko kosztuje 7 złotych.

  Mapa pokazała nam do Kościernicy 21 km. Z jednej strony dużo. Jednak jeśli pomyślicie o korkach w stronę morza, to może jednak zdecydujecie się na jezioro. Żadnego tłoku, a widoki po drodze są całkowicie za darmo. A przed lub po kąpieli możecie rozejrzeć się za kurkami, bo w tym roku mamy urodzaj. Leniwi mogą zaś kupić je po drodze do domu.

  Obyśmy nie miały racji, ale jeśli sierpień będzie podobny do lipca, to może nam nie starczyć słonecznych dni, by zeksplorować wszystkie nowe kąpielowe miejscówki, które mamy zaplanowane na te wakacje.