Koszalińskie Bożonarodzeniowe Jarmarki


  Listopad i grudzień to okres wielu przedświątecznych aktywności. Wiele z nas doskonale daje sobie z nimi radę. Nie przeraża ich ogrom generalnych porządków. Tłumy w sklepach ani konieczność decyzji co dla kogo kupić. Ja akurat zawsze mam z tym problem. Prezenty nie są moją dobrą stroną. Trudno mi się zdecydować, zawsze się obawiam, że ktoś będzie wolał jednak coś innego.

  Tym razem mam dla Was i dla siebie propozycję, która rozwiąże problem świątecznych prezentów. W grudniu w Koszalinie mamy aż trzy imprezy podczas których będzie można zaopatrzyć się nie tylko w prezenty, ale też dekoracje świąteczne i poczuć przedświąteczny nastrój w mieście.

  Jako pierwsze ruszają II Koszalińskie Targi Sztuki i Dizajnu. W City Boksie w piątek i sobotę, 9 i 10 grudnia odkryjemy co robią koszalińscy artyści, rzemieślnicy i projektanci. Zeszłoroczna edycja targów cieszyła się szalonym powodzeniem, podejrzewam, że i ta będzie lokalnym przebojem. Tą imprezą powinni zainteresować się ci, którzy nie koniecznie lubią folklor. Organizatorzy targów szukają bowiem bardziej wystawców, którzy zajmują się sztuką niż rękodziełem i takie też rzeczy na targach będziemy mogli dostać. Ja szczególnie jestem ciekawa lokalnie powstającej biżuterii.

  Tuż po targach, w niedzielę 11. grudnia na dziedzińcu koszalińskiego Muzeum rozstawi się Jarmark Jamneński. Tu na pewno będzie więcej folkloru i wyrobów ludowych. Jak zwykle odbędą się też występy zespołów ludowych. Zwróćcie uwagę na naturalne mydła bohaterki naszego tekstu z cyklu o ludziach z pasją.

  Kolejną imprezą, podczas której będzie można znaleźć prezenty dla bliskich czy dekoracje na świąteczny stół, a pewnie i bombki na choinkę jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Między 16. a 19. grudnia Rynek Staromiejski stanie się miejscem pełnym atrakcji. W programie są spotkania ze Świętym Mikołajem, karuzela świąteczna. Zrobicie sobie zdjęcia w świątecznej fotobudce i wypijecie grzańca. Odbędą się tez warsztaty wypiekania pierników, a na stoiskach będzie można kupić rękodzieło artystyczne i produkty regionalne.

  Nie wiem jak Wam, ale mnie podoba się idea kupowania prezentów od lokalnych twórców, kupowania rzeczy, które powstały tutaj, zostały zrobione przez konkretnych ludzi, którzy mają swoją historię.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.