W koszalińskiej bibliotece możecie wypożyczać ebooki!


  Choć tylko 37 procent Polaków przyznaje się do przeczytania w ostatnim roku choćby jednej książki, a tylko 10 procent z nich przeczytało w tym czasie więcej niż siedem publikacji, to koszalińska biblioteka nie ustaje w walce o każdego czytelnika.

  Odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, Koszalińska Biblioteka Publiczna wraz z 8 bibliotekami gminnymi powiatu koszalińskiego (Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów, Świeszyno) przystąpiły do projektu „Powiatowa Czytelnia E-booków Legimi”. Oznacza to, że czytelnicy od 1 czerwca 2017 otrzymają darmowy dostęp do 20 tysięcy tytułów z dziedziny literatury popularnej (bestsellery, nowości, kryminały, fantastyka i SF, powieści obyczajowe i romanse). Oferta jest skierowana do tych, którzy pragną mieć dostęp do ulubionej literatury w każdym miejscu i w każdej chwili.

  Jak to działa?
  Legimi przekazuje bibliotece wybraną liczbę unikalnych kodów, które wydawane są czytelnikom na podstawie ważnych kart bibliotecznych. Liczba kodów dostępu to 1000 kodów miesięcznie, czyli jednocześnie 1000 czytelników może korzystać z danego tytułu.

  Czytelnik zakłada bezpłatne konto na stronie Legimi i za pomocą otrzymanego w bibliotece kodu aktywuje dostęp do katalogu ebooków. Aktywacji konta można dokonać na stronie www.legimi.pl/kbp. Książki można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku; jednocześnie na 2 różnych urządzeniach w następującej konfiguracji: tablet (Android lub iPad), tablet lub komputer (Windows 8 oraz nowsze wersje), smartfon (iPhone, Android lub Windows Phone), dedykowany e-czytnik (nie można czytać na Kindle).

  Wydane kody czytelnicy muszą aktywować w miesiącu kalendarzowym, w którym go otrzymali, przy czym ważny jest on przez 30 dni od dnia aktywacji. Po tym okresie należy przyjść po następny kod. A nawet nie trzeba przychodzić, bo można dostać je e-mailem.
  Po pobraniu książki na urządzenie, nie jest konieczne podłączenie do Internetu, aby ją czytać, natomiast należy co jakiś czas synchronizować usługę – połączyć się na urządzeniu z serwisem Legimi (wymagane jest połączenie z Internetem) w celu uaktualnienia danych pobranych publikacji elektronicznych i liczby przeczytanych słów.

  Każdemu książkożercy pewnie już oczy świecą się z radości na myśl o dostępie do takiego katalogu. Jak się okazuje korzystają niego również fani książki drukowanej. Iwona niedawno urodziła dziecko i jak mówi ze śmiechem, zajmuje się teraz głównie karmieniem piersią. PRzy tej czynności dużo łatwiej trzymać czytnik niż książkę. Udało jej się dzięki temu przeczytać już dwie pozycje – „Hygge”, „Minimalizm” L. Babauty i „Tokimeki” Marie Kondo.

  A Wy, co wybierzecie?

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.