Koszalińska Leśna Piątka – trasa idealna


  Pixabay.com

  Przez lata bieganie kojarzyło się wielu Polakom tylko i wyłącznie jako jedno z zadań przed którym stawaliśmy na lekcjach wychowania fizycznego. Później biegali nieliczni, a i tych ciężko było zauważyć. Brak przystosowanych dla biegaczy tras i brak mody na zdrowe życie, sprawiły że bieganie na długie lata stało się sportem niszowym.

  Na szczęście coś się w tej kwestii zmieniło. Od kilku lat można zauważyć rosnącą liczbę biegaczy, także na ulicach Koszalina. Biegają solo lub grupami – jak na przykład kobiety, które zorganizowały się jako grupa biegowa pod smakowicie brzmiącą nazwą „Babeczki Koszalin”.

  Jest także spora grupa tych, którzy nade wszystko cenią sobie bieganie po lasach. Tych na szczęście u nas nie brakuje, a pięć kilometrów, to dla nawet średnio wprawionych biegaczy odcinek idealny.

  Michał Bieliński, Marek Tchórzewski i Marek Kierkosz tworzą tercet, dzięki któremu powstała w Koszalinie Leśna Piątka, czyli cykl biegów przełajowych, które odbywają się między kwietniem a wrześniem.

  Najbliższa Leśna Piątka rozpocznie się 12 maja, o godzinie 19.00!

  Trasa Leśnej Piątki zaczyna się na Górze Chełmskiej, na parkingu przy ulicy Słupskiej. To także początek ścieżki edukacyjnej Nadleśnictwa Karnieszewice.

  Aby trasa była przyjemniejsza, została oznaczona specjalnymi tabliczkami i tworzy pętlę zaczynającą się kończącą w tym samym miejscu. Potem zostają zmieniające się co jakiś czas odcinki neutralne, zbiegu i podbiegu. Jeśli komuś pięć kilometrów, to zbyt mało, to zawsze można trasę powtórzyć dowolną ilość razy.

  A jeśli przebiegnięcie kilku kilometrów jest problemem, to można zaliczyć piękny spacer tą właśnie trasą. To dodatkowa zaleta Leśnej Piątki bo można się wybrać na nią całą rodziną, a każdy pokona dystans w sposób dla siebie odpowiedni.

  Najbliższa Leśna Piątka rozpocznie się 12 maja, o godzinie 19.00. Warto wiedzieć, że to bieg, w którym nie obowiązuje opłata startowa.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka, przez całe swoje zawodowe życie związana z Koszalinem i nie wyobrażająca sobie mieszkania daleko od morza i jezior. Zawsze ciekawa ludzi i rozmowy z nimi. Ceniąca interesującą fotografię i architekturę.