Koszaliński Marsz Życzliwości


  Gdy świat wokół nie nastraja nas optymistycznie, z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień warto wziąć udział w Marszu Życzliwości, który odbędzie się 25 listopada 2017 roku w Koszalinie. Organizuje go Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu.

  Gdzie i Kiedy?

  Marsz rozpocznie się o godz.12 na placu przy Amfiteatrze, a zakończy na Rynku Staromiejskim, gdzie na uczestników wydarzenia będzie czekać słodki poczęstunek.
  Uczestnikami marszu będą wolontariusze, młodzież ze Szkolnych Klubów Wolontariusza, pedagodzy, seniorzy i wszyscy chętni do przyłączenia się do świętowania.

  Z kim?

  Tegoroczny marsz odbędzie się przy wsparciu koszalińskiego oddziału Greenpeace Polska, który będzie zachęcał do przyłączenia się do akcji „Adoptuj pszczołę”. Będzie wyjątkowo! Greenpeace podkreśla, że warto być życzliwym dla pszczół, bo to od nich zależy nasze istnienie na Ziemi. Tegoroczny Marsz Życzliwości, zakończy się stworzeniem na placu przed Ratuszem obrazu pszczoły. Z Greenpeace już tysiące osób układały przeróżne kształty m. in. przy okazji festiwalu Woodstock. Chodzi o to, by stanąć w wyznaczonym konturze i wypełnić go wraz z wieloma innymi osobami.

  A w trakcie…

  Natomiast w trakcie oczekiwania na to wydarzenie organizatorzy zachęcają do adoptowania pszczół na https://adoptujpszczole.pl/, bo do końca akcji pozostały już tylko dwa dni, a koszt adopcji jednej pszczoły to tylko 2 złote!

  Tego dnia uczestnicy i organizatorzy chcą podkreślić jak ważne są drobne, bezinteresowne gesty i wzajemny szacunek. Jak mówią, chcą spojrzeć na rzeczywistość nieco inaczej, przez różowe okulary. Mają nadzieję, że wszyscy wspólnie zadbają o wyjątkową atmosferę, bez narzekania, antypatii i nietolerancji. Dobrze jest zarażać uśmiechem. Zachęcamy do wyróżnienia się poprzez kolorowe stroje i transparenty.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.