Koszalińskie warsztaty gospel – ruszyły zapisy!


  Gospel to rodzaj muzyki chrześcijańskiej. Jej korzenie sięgają XIX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych wykonawcami tego gatunku byli czarnoskórzy obywatele.
  Ważnym aspektem muzyki gospel jest jej prostota, zarówno w przekazie jak i harmonii.

  Gdzie śpiewać gospel?

  Muzyka pozwala nam wyrażać siebie, nasze myśli i emocje. Dodatkowo gospel niesie ze sobą przesłanie pojednania, pokoju i wiary. W Polsce muzykę gospel wykonują nieliczne zespoły. W większości w przypadku muzyki religijnej są to aranżacje popowo-rockowe lub po prostu chóralne. Muzyką gospel nie są też pieśni liturgiczne śpiewane podczas mszy w kościołach katolickich, gdyż ze względu na samą ceremonię wprowadzają nas bardziej w formę zadumy niż radości. Zatem gdzie jest gospel? – Głównie w przykościelnych scholach. Tam jest czas by pozwolić sobie na indywidualizm i twórczą formę ekspresji. Wyrażenie swoich emocji daje też szansę udział w organizowanych w całej Polsce warsztatach z muzyka gospel. Czasem są to spotkania typowo ekumeniczne, a innym razem po prostu warsztaty poświęcone muzyce gospel. W większości wypadków tak naprawdę od samego uczestnika zależy w jakim celu przychodzi na spotkania.

  Koszalińskie Warsztaty Gospel

  Podczas warsztatów uczestnicy pod opieką doświadczonych instruktorów wykonują muzykę gospel. Zwieńczeniem warsztatów będzie uroczysty koncert finałowy. Podczas koncertu każdy uczestnik warsztatów staje się członkiem wielkiego chóru gospel. Jest to ogromne przeżycie zarówno dla chórzystów, jak i dla ich rodzin czy zaproszonych gości. Głównym celem warsztatów gospel jest popularyzacja tej muzyki w Koszalinie, jako muzyki pełnej energii i radości. Dodatkowo warsztaty mają na celu: podniesienie umiejętności muzycznych uczestników. Dodatkowo organizatorzy mają nadzieję na integrację różnych grup społecznych, szerzenie tolerancji i akceptacji. Warsztaty to także nauka prawidłowej emisji głosu, śpiewania z pasją i czerpania radości z wykonywania wspólnego dzieła. Pozwalają rozwijać swoją pasję zarówno profesjonalistom jak i amatorom, osobom w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Występ finałowy buduje pozytywne emocje i pozostawia wiele radości na długo. Jak pokazuje doświadczenie uczestnikami mogą być zarówno dzieci (od 13 r.ż.), dorośli oraz seniorzy.

  II Koszalińskie Warsztaty Gospel 2017

  Termin: 1 października 2017 r. (niedziela)
  Miejsce warsztatów: Filharmonia Koszalińska, ul. Piastowska 2
  Prowadzenie: Agnieszka Tomaszewska-Górska z zespołem GospelJoy z Poznania.
  Wszelkie pytania można kierować na kontakt@gospelkoszalin.pl

  OPIS
  Podczas warsztatów uczestnicy poznają nowe utwory, które następnie wykonają na koncercie finałowym. Zajęcia planowane są dla grupy ok. 100 osób powyżej 14 r.ż, oraz osobno dla grupy 20 dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Zajęcia grupy młodszej będą trwały krócej, a dzieci wystąpią z nauczonymi pieśniami podczas koncertu. Dla rodziców dzieci zgłoszonych na warsztaty wstęp na koncert jest bezpłatny. Pozostali słuchacze mogą kupić bilety wstępu za jedyne 6 zł.

  HAMONOGRAM
  Warsztaty dla grupy od 14 lat – godz. 9:00 – 15:00
  Warsztaty dla grupy dzieci od 5 lat do 13 lat – godz. 13:00 – 15:00
  Próba generalna wspólna 16:30 – 17:30
  Koncert finałowy: Filharmonia Koszalińska, godz. 18:00

  OPŁATY
  Opłata za udział w warsztatach:
  – GRUPA 1 – młodzież od 14 lat i dorośli – 35 zł/os. (przy zapisie i wpłacie po 20 września – 45zł)
  – GRUPA 2 – dzieci od 5 do 13 lat – 25 zł/os.(przy zapisie i wpłacie po 20 września – 35zł)
  Bilety na koncert finałowy
  – 6 zł/os. (zakup w kasie Filharmonii Koszlińskiej)
  Koszulki z logo Warsztatów (dla chętnych)
  – 30zł/szt (chęć zakupu koszulek należy zgłaszać mailowo)

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.