Kuchenne gadżety czyli czego tak naprawdę potrzebujemy w kuchni


  Kuchnia to królestwo różnych przydasiów. Często kupujemy różne rzeczy skuszeni kolorem, hurraoptymistycznym opisem możliwości sprzętu, czy po prostu chęcią posiadania tego, co widzieliśmy u kogoś. Sprzęty najczęściej zbierają kurze i zalegają potem w szafkach. Co jest najważniejsze w kuchni? Co rzeczywiście ułatwia pracę, a co jest tylko zwykłym gadżetem, który tylko zajmuje miejsce w kuchni?

  Zapytałam koszalinianek bez czego nie mogłyby się obyć w kuchni.

  Agnieszka bez wahania mówi, że jej najlepszym zakupem kuchennym był garnek do gotowania na parze. – Gotuję na nim warzywa i ziemniaki – mówi Agnieszka trzymając małego Antka na kolanach. – Śmieję się, że jest idealny, bo jak przypali mi się garnek to przynajmniej ziemniaki są uratowane, bo są piętro wyżej. Drugą taką rzeczą, nad której zakupem długo się zastanawiałam jest robot kuchenny. U nas miesza przede wszystkim ciasto na chleb i jest całkiem fajnym pomocnikiem.

  Weronika natomiast uważa, że najlepszym kuchennym wyborem u niej w domu była kuchenka indukcyjna. – Przede wszystkim woda na kawę gotuje się szybciej. Żartuję, ale czasami te pięć minut różnicy w gotowaniu ryżu, makaronu czy ziemniaków pozwala uniknąć katastrofy – mówi mama dwóch małych dziewczynek.

  Alicja twierdzi, że najważniejszym kuchennym sprzętem jest ekspres do kawy. – Dlaczego? Ponieważ sam robi kawę, zawsze taką samą i taką jaką lubię – śmieje się Ala. – Dla mnie odkryciem była przystawka w robocie wieloczynnościowym, taka  do automatycznego krojenia w kostkę. Czasem wrzucam większą ilosc warzyw i porcjuję miksy na „szybką zupę”.

  Joanna, która ma domu trzech chłopców już sobie nie wyobraża gotowania bez robota wieloczynnościowego. – U nas od jakiegoś czasu każda zupa jest przecierem i zupą pomidorową więc robot jest istotnym sprzętem w żywieniu naszego pięciolatka. 

  Monika nie wyobraża sobie gotowania bez wagi kuchennej. – Ja nie umiem inaczej gotować niż trzymając się ściśle przepisu. Waga jest niezbędna. Dodatkowo kuchenka mikrofalowa, by szybko odgrzewać.

  A co u Was jest absolutnie niezbędne w kuchni? Podzielicie się przemyśleniami co się sprawdziło, a co okazało się niepotrzebne?

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.