PB KUNCER – przyjazne budowanie – dobre życie

  Artykuł Sponsorowany
  Marzena Wardyn i Anna Staniszewska, doradzają klientom od pierwszego etapu zakupu.

  Kupując mieszkanie lub dom wybudowane przez Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER na pewno je spotkasz! Anna Staniszewska i Marzena Wardyn doradzają klientom na pierwszym etapie procesu zakupu. Wszystkie umowy finalizuje natomiast Wioletta Stelmach, dyrektor zarządzająca w PB KUNCER. Jak wygląda cały proces – od wyboru mieszkania do odebrania kluczy?

  Zakup mieszkania lub domu od dewelopera to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. I nieważne, czy jest to mieszkanie na kredyt, w którym zamierzamy spędzić wraz z rodziną najbliższe kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, czy inwestycja w nieruchomość na wynajem. Zawsze wiąże się to z dużym wydatkiem. Decyzja jest poważna. I w biurze obsługi klienta PB KUNCER wszyscy to rozumieją. Dlatego najważniejszymi cechami pracujących tu osób są wybitna cierpliwość i otwartość na pytania.

  Profesjonalne doradztwo

  Plany budynków, rzuty poszczególnych pięter oraz zaprojektowany przez architektów rozkład mieszkań można obejrzeć na stronie internetowej każdej z inwestycji. Wielu osobom wystarcza to do podjęcia decyzji i do biura firmy przychodzą już z konkretnym pomysłem na mieszkanie dla siebie. Ale zdarza się też, że zamiast oglądać rysunki, klienci zdają się na podpowiedzi pracownic biura obsługi.

  – Rzeczywiście. Wcale nie trzeba do nas przychodzić z konkretnym, upatrzonym mieszkaniem – przyznaje Anna Staniszewska, na co dzień doradzająca klientom PB KUNCER. – Wiemy jakie pytania zadać, żeby najlepiej doradzić kupującym. Ważny jest metraż, zapotrzebowanie na konkretną liczbę pomieszczeń. Ponieważ oprócz sprzedaży i doradztwa zajmujemy się też przygotowaniem produkcji, a więc koordynacją procesu powstawania budynków, bardzo dobrze je znamy. Wiemy jak są usytuowane względem stron świata, które pomieszczenia w mieszkaniu będą bardziej nasłonecznione. Jesteśmy w stanie podpowiedzieć najlepiej, kiedy klient po prostu opowie nam o swoich oczekiwaniach.

  Danuta Kapuścińska- sekretariat PB Kuncer

  Jednym z ważnych pytań, oprócz informacji o cenie, etapach finansowania zakupu, są przyszłe koszty utrzymania mieszkania. To ważne, bo wiele rodzin, decydując się na kredyt, musi precyzyjnie oszacować możliwości domowego budżetu w przyszłości. W przypadku najnowszej oferty deweloperskiej PB KUNCER na tym etapie występują bardzo pozytywne niespodzianki. Nowoczesne budynki Osiedla Cypryjskiego, w których zastosowano wentylację z odzyskiem ciepła pozwalają m.in. zminimalizować wydatki na ogrzewanie, a te są w naszym klimacie bardzo istotną pozycją wśród domowych rachunków.

  Wielkie emocje

  – Zdarza się też, że na takim pierwszym spotkaniu razem z naszymi klientami projektujemy ich mieszkania – śmieje się Marzena Wardyn. – Oczywiście umownie, bo jeśli jest taka potrzeba, to kierujemy kupujących do profesjonalnych projektantów wnętrz, ale faktycznie zdarza się, że już na wstępie klienci zastanawiają się, czy w mieszkaniu zmieści się ich ulubiona sofa, gdzie postawią pralkę i jak zorganizować pokój dziecięcy. Nic w tym złego. Rozumiemy to. Wiemy, jakie duże emocje towarzyszą kupowaniu i urządzaniu mieszkania. Takie spotkanie może trwać nawet godzinę. Staramy się cierpliwie słuchać i odpowiadać na wszystkie pytania.

  – Również te, które wiążą się z finansowaniem, bo po kilkunastu latach pracy w firmie deweloperskiej bardzo dobrze orientujemy się w bankowych procedurach przyznawania kredytów – dodaje Anna Staniszewska. – Znamy realia. Nawet jeśli doradcy kredytowi utrzymują, że decyzja w sprawie kredytu przyjdzie w ciągu dwóch lub trzech tygodni, studzimy czasem zapał, wiemy, że to może potrwać nawet dwa miesiące. W przypadku nowych, dopiero powstających inwestycji, nie wydłuża to zresztą czasu oczekiwania na mieszkanie, bo klucze do mieszkania w powstającym dopiero obiekcie można odebrać na przykład za pół roku lub rok. Ważne, żeby klient czuł się pewnie. Wiedział, że my również czuwamy nad powodzeniem całej operacji.

  Zaufanie to podstawa, kiedy kupuje się mieszkanie deweloperskie. Obecne przepisy prawne w dużym stopniu chronią nas przed nadużyciami, ale i tak warto spokojnie i uważnie czytać każdą umowę.

  Wioletta Stelmach, dyrektor zarządzająca PB KUNCER – zaufanie to podstawa, kiedy kupuje się mieszkanie deweloperskie.

  – Taką, która dotyczy zakupu mieszkania w szczególności – mówi stanowczo Wioletta Stelmach. – Tu nie może być miejsca na pośpiech. Zawsze staram się wyjaśniać klientom bardzo dokładnie wszystkie zapisy w umowach. Osoby, które kupują wybudowane przez nas mieszkania nie mają raczej żadnych obaw, bo KUNCER to solidna, wiarygodna marka, która jest mieszkańcom Koszalina i okolic dobrze znana, ale mimo wszystko – kładę duży nacisk na to, żeby w każdym indywidualnym przypadku wypracować zaufanie.

  Okazuje się, ze zza biurka w firmie deweloperskiej można też śledzić bardzo ciekawe trendy społeczne. Największa grupa osób, które kupują nowe mieszkania to młode rodziny z małymi dziećmi. To pierwsze wspólne mieszkanie, wielkie emocje, zwykle też kredyty lub zakup przy wsparciu rodziców, stąd nierzadko w biurze pojawiają się całe rodziny. Wiadomo też, że w nieruchomości warto inwestować, dlatego popularne stało się kupowanie mieszkań i przeznaczanie ich do wynajmu.

  Wygodne życie

  Co ciekawe – do nowych budynków przeprowadza się też sporo starszych osób, które nie chcą mieszkać w dużych domach wybudowanych kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Kiedy dzieci dorosną i założą swoje rodziny okazuje się czasem, ze wielki dom, który był dobry jeszcze pięć lat wcześniej, jest już za duży, że trzeba o niego dbać, a to zajmuje czas i powoduje spore koszty. Deweloperskie mieszkanie jest w takiej sytuacji bardzo wygodną opcją. Daje komfort, gwarancję usunięcia wszystkich usterek, jeśli jakieś się pojawiają. Dzisiejsze standardy budowania daleko różnią się od tego, co znamy sprzed kilkudziesięciu lat. Wspaniałym rozwiązaniem dla starszych mieszkańców są windy i podziemne garaże. Ważna jest też bliskość dzieci i wnuków.

  – Ważnymi gośćmi w naszym biurze są też stali klienci – opowiada Wioletta Stelmach. – Zdarzają się nawet telefony z pytaniem „czy budujecie coś nowego?” To osoby, które kiedyś kupiły od nas mieszkanie, a teraz decydują się na zakup kolejnego, bo zmieniły się ich potrzeby, szukają większego lub mniejszego mieszkania. To wyjątkowo cieszy, kiedy ludzie wracają po kilku czy kilkunastu latach. Wiemy, że zapracowaliśmy sobie na ich zaufanie i ta satysfakcja z pracy jest bezcenna.

  Do biura Przedsiębiorstwa Budowlanego KUNCER warto wybrać się nawet wtedy, kiedy dopiero wstępnie rozważamy zakup mieszkania. Może się okazać, ze powstają już – nawet na etapie projektu – nowe budynki, które nie są jeszcze promowane i nie znajdziemy informacji o nich w internecie. To szczególnie ważne wtedy, kiedy mamy specyficzne oczekiwania, szukamy na przykład dużego mieszkania lub chcemy połączyć dwa mniejsze. Na wczesnym etapie budowy można postarać się o dopasowany do indywidualnych wymagań projekt i cieszyć się lokum idealnie dopasowanym do potrzeb.

  Ile to wszystko trwa? To zależy, czy kupujemy gotowe mieszkanie, czy budynek dopiero powstaje, a także czy kupujemy za gotówkę, czy na kredyt. Zakup gotowego mieszkania za gotówkę trwa tydzień lub dwa. Bankowe procedury przyznawania kredytów trwają około dwóch miesięcy, a jeśli decydujemy się na mieszkanie w dopiero budowanym obiekcie – klucze odbieramy wtedy, kiedy inwestycja zostanie ukończona.

  Zakup mieszkania czy domu to emocjonujące wydarzenie. Wiąże się z dużą ilością formalności i pochłania sporo czasu. Warto zdecydować się na sprawdzonego, solidnego dewelopera, na markę, która jest gwarancją uczciwości. I na biuro obsługi takie jak, w PB KUNCER, gdzie wszystkie pytania znajdą odpowiedź, a cały proces zakupu przebiegnie sprawnie, w serdecznej atmosferze.

  ZOBACZ NAJNOWSZĄ OFERTĘ PB KUNCER W SPECJALNYM FOLDERZE!

  ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️