Kurs wege gotowania


  Yoga Life Club to miejsce, które niektórzy z Was być może już znają. Założone przez dwie pasjonatki jogi i zdrowego stylu życia jest takim punktem na mapie Koszalina, w którym można odetchnąć ze spokojem. 

  Tym razem Dorota Ciźla zaprasza na kurs wege gotowania. Podczas sobotniego pokazu najważniejsze będą flawanoidy. – Witaminy i mikroelementy to zdecydowanie nie jedyne składniki odżywcze jakie znajdujemy w pożywieniu – mówi Dorota.

  Flawonoidy to grupa organicznych związków chemicznych występujących w roślinach. Opóźniają procesy starzenia, wydłużają życie i poprawiają jego jakość. Flawonoidy wykazują również działanie przeciwzapalne, rozkurczające i moczopędne. Regulują krzepliwość krwi, zapobiegając zarówno zakrzepom, jak i krwawieniom. Wzmacniają naczynia krwionośne, obniżają ciśnienie, a nawet działają przeciwnowotworowo.

  Flawonoidy występują głównie w produktach o barwie czerwonej i fioletowej. Bogatym źródłem tych substancji są owoce i warzywa. Znajdziemy je w aronii, porzeczce, winogronach, papryce czerwonej, grejpfrutach, pomidorach oraz brokułach. Dużo flawonoidów zawierają rośliny strączkowe, zwłaszcza soja, a także kasza gryczana, kakao, czerwone wino oraz oliwa z oliwek. Można je znaleźć także ziołach takich jak rumianek, lukrecja i miłorząb japoński.

  W najbliższą sobotę dowiemy się co gotować i jak to robić, by na naszym stole znalazłosię możliwie dużo flawanoidów. Dorota Ciźla będzie szczegółowo omawiać flawonoidy zawarte w warzywach i owocach.

  Jeśli jesteście chętni to przyjdźcie do Yoga Life Club w sobotę, 30 września  o godz. 18:00.  Yoga Life Club znajdziecie na ul. Zwycięstwa 168, na II. piętrze
  (kamienica na rogu Zwycięstwa i Chełmońskiego). Z powodu ograniczonej ilości miejsc warto wcześniej zadzwonić i zapisać się na listę chętnych.
  Możecie zadzwonić do Doroty Ciźli tel. 502 451 481, bądź napisać email: medytacjanazdrowie@gmail.com.

  Koszt wstępu to symboliczna składka na produkty i poczęstunek.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.