Medialny wizerunek w biznesie – konferencja na Politechnice, na której warto być


  Wizerunek medialny to obraz osoby, przedsiębiorstwa, instytucji lub organizacji, budowany w otoczeniu na podstawie informacji dochodzących do osób je reprezentujących. Rezultatem są subiektywne wrażenia, mające wpływ na ostateczną opinię o kształcie wizerunku. Kształtując pozytywny wizerunek osobisty w sposób pośredni budujemy obraz firmy, instytucji czy grupy, którą reprezentujemy. Tyle sucha definicja. Jak to robić to dobrze? Jakich narzędzi używać? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w środę na Politechnice Koszalińskiej.

  Konferencję organizują studenci Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, a konkretnie Koło Naukowe Futura i Redakcja Akademicka, które w tym roku obchodzą dziesięciolecie działalności.

  Okazja jest całkiem zacna więc i program bogaty. Wystąpi wiele znanych lokalnie osób, które mają sporo istotnych rzeczy do powiedzenia w temacie wizerunku medialnego. – Zwracaliśmy uwagę na dobór prelegentów, by reprezentowali szeroki zakres branż. Są więc ludzie ze świata kultury, sportu, showbiznesu, dziennikarze i teoretycy – mówi Kacper Banach z Koła Naukowego Futura. Zapowiada się bardzo ciekawy miks rzadko spotykany na konferencjach naukowych. O public relations w kontekście naszego medialnego wizerunku w biznesie będą opowiadać ludzie, którzy zajmują się tym na co dzień we własnych firmach i ci, którzy uczą tego młodych ludzi, organizatorów tej konferencji.

  Po każdym wystąpieniu jest przewidziany czas na pytania do prelegentów. Będzie też możliwość swobodnych rozmów podczas przerwy kawowej.

  Pewnie jesteście ciekawi, kogo będziecie mieli okazję posłuchać? Wystąpi Rafał Wołyniak, który zajmuje się promocją Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, Tomasz Wojciechowski, lider sekcji marketingu i PR Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, właściciel portalu baltic.info.pl. Prelegentką będzie też Małgorzata Hołub, która opowie o tym czy medialny wizerunek w sporcie jest istotny. Będziecie mogli posłuchać Joanny Chojeckiej, dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie, Piotra Grabarczyka, dziennikarza show-biznesowego. Warto też skupić uwagę na prelekcji dr Moniki Kaczmarek-Śliwińskiej. Kompletu prelegentów dopełnią Marcin Olkowicz i Iwona Dalati.

  Zarezerwujcie sobie czas w środę 17 maja. Konferencja zaczyna się na o 10.00 na Politechnice Koszalińskiej przy ulicy Kwiatkowskiego 6e. Kierujcie się do auli i zarezerwujcie czas do 14.00.