Nadchodzi SPARKcamp!


  Rezerwujcie sobie czas. Już jutro w MiniBrowarze Kowal spotkanie ludzi ciekawych świata nowych technologii. Przed nami czternasta edycja SPARKcampa, koszalińskiej imprezy, która wprowadza nas w świat cyfrowych możliwości.

  Spotkanie otworzy prezentacja Huberta Butrynowskiego z ZETO. Opowie nam, jak jest zbudowany zaawansowany technologicznie dokument z warstwą elektroniczną. Już w 2019 roku będziemy posługiwać się elektronicznym dowodem osobistym. Na SPARKcampie  dowiemy się jak ma być zbudowany eID, jakie dane będzie zawierać oraz jakie funkcjonalności będzie oferować. W jaki sposób można wykorzystać dane zawarte w dokumentach? Zobaczymy to dzięki krótkiej prezentacji urządzenia firmy Gemalto wraz z oprogramowaniem służącym do weryfikacji dokumentów i danych osób, w tym danych biometrycznych.

  Drugim gościem będzie prof. Zbigniew Suszyński z Politechniki Koszalińskiej. Jego prezentacja będzie traktować o eksploracja danych i pokazywać przykłady ich zastosowań w medycynie. Zawsze Was zapewniam, że SPARKcamp to też miejsce dla humanistów i tych co są bardziej E.T.I. niż IT. W tym wypadku mnie bliżej do E.T.I., ale może się okazać, że o skomplikowanych sprawach specjaliści potrafią opowiadać prostym językiem.

  Na koniec prezentacja, która mnie osobiście najbardziej w tej edycji interesuje. Czytacie ebooki? Tomasz Stachewicz z Rebased  opowie historię BookRage, wraz ze stojącą za tym motywacją, rozwiązaniami technologicznymi i trudnościami z jakimi musieli się uporać. Dowiemy się jak wyglądała sytuacja z ebookami w Polsce w 2013 roku. Dlaczego polski rynek pod względem wydawania i sprzedawania ebooków jest jednocześnie trudny jak i obiecujący. I wreszcie jak zmieścić software działającego startupu w raptem kilkuset liniach kodu.

  Prezentacje nie są zbyt długie, a każdej z nich towarzyszy później dyskusja. Gdy pytań jest zbyt dużo zawsze można prelegenta dopytać w przerwie spotkania lub już po spotkaniu. Atmosfera jest luźna i sprzyja rozmowom i nawiązywaniu kontaktów.

  Polecamy to spotkanie. Wstęp jest wolny, lecz konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Dzięki temu organizatorzy mogą oszacować liczbę uczestników, a Wy dostajecie talon na dowolny napój do zrealizowania w barze.

   

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.