Największe letnie modowe przestępstwa mężczyzn


  Lato jest jakie jest. Powiedziałabym, że to nawet prawie deszczowa jesień, ale jednak lato. Ubieramy się lżej, nie nakładamy na siebie tyle warstw, jak podczas pozostałych pór roku. Spędzamy więcej czasu na zewnątrz, wśród ludzi. Pamiętacie, że dobry wizerunek to początek drogi do sukcesu? Ostatnio miałam okazję porozmawiać w jednej z koszalińskich stacji radiowych na temat wizerunku mężczyzny latem. Ucieszyłam się na samą myśl, że poruszymy tak ważną kwestię – męski ubiór. Bo jeśli kobiety w większości same przywiązują do tego uwagę, to mężczyznom jednak w większości trzeba o tym przypominać. Oczywiście, nie chcę generalizować. Na ulicach Koszalina widzę coraz więcej dobrze i stylowo ubranych mężczyzn. Ten mój jakże krótki felieton kieruję do wszystkich pozostałych Panów, by więcej nie chcieli popełniać żadnych letnich modowych przestępstw. Jakie są największe z nich?

  Białe skarpetki + sandały

  Dramat! Białe skarpetki tylko do sportowego obuwia i od razu myk na piłkę nożną czy jakikolwiek inny sport. Sandały nosimy na gołą zadbaną stopę. Jakie wybrać? „Klasyczne” sandały na rzepy nie są stylową inwestycją, proponowałabym raczej zgrabną skórzaną lub materiałową wersję. Piankowe klapki i japonki, pozostawcie proszę na plażę. Do zakrytych butów (loafers czy mokasyny), jeśli nie na gołą stopę, to załóżcie stopki, których nie widać.

  Zbyt przylegające koszulki

  Ja wiem, ćwiczyliście całą zimę, by teraz pokazać swoje mięśnie, ale nie tędy droga. Jeśli chcecie wyglądać stylowo, załóżcie koszulę lub koszulkę polo. Oczywiście nawet nie muszę wspominać o wersjach bez rękawów, tak zwanych tank top – możecie w domu, a nie w miejscu publicznym. Koszula z krótkim rękawem? Stylowy mężczyzna pozbywa się ich ze swojej szafy na rzecz podwiniętych w stylu włoskim rękawów.

  Krótkie spodenki

  Najbardziej optymalna długość to do linii kolan lub tuż przed nią. Wersja mini – tylko na plaży. Spodenki do połowy łydki też nie są odpowiednim wariantem, ponieważ zakłócają proporcje sylwetki oraz zazwyczaj wyglądają niechlujnie ze względu na wyciągnięte kolana. Takie spodenki nosimy na przykład z butami loafers lub z trampkami, w żadnym wypadku z klapkami.

  Dresowe spodnie

  Dresowe spodnie w szafie trzeba mieć, lecz latem wybieramy jeansy, chinosy lub inne spodnie materiałowe. W zależności od okazji i pozostałych elementów ubioru, uzupełniamy koszulą, koszulką polo, letnią marynarką lub swetrem.

  Czasem trzeba tak niewiele, by zmienić swój wygląd, wizerunek i poczuć się znacznie lepiej. Życzę Wam stylowych wakacji!

  UDOSTĘPNIJ
  Stylistka i doradcą wizerunku. Robi rewolucje w wizerunku kobiet i mężczyzn, pomagając im odnaleźć własny styl i wydobyć ich piękno. Prowadzi własny program "o!Kurenna" w TV Max, pisze felietony do prasy, prowadzi warsztaty stylu dla osób prywatnych, szkolenia z zakresu dress code dla firm oraz szkolenia sprzedażowe dla marek modowych. Jest autorką pierwszego w Polsce stylowego kursu online „Podstawy damskiej garderoby w 9 dni". Jako osobista stylistka pomoże znaleźć Twój styl, żeby był zgodny z osobowością, typem urody i sylwetki, trybem życia i rodzajem pracy. Podpowie, jak rozsądnie kupować ubrania, by zawsze mieć w co się ubrać.