Poza granicami


  Podobnie, jak w zeszłym roku Anna Nowicka postanowiła pokusić się o udział w START UP Kultura, realizowanym przez CK105. Rok temu kilkanaścioro dzieci i dorosłych spędziło tydzień z włoską kulturą i włoskim językiem. Tym razem do współpracy zaprosiła jeszcze jedną osobę i tak powstał projekt trzydniowego warsztatu – “Poza granicami. Trzydniowe warsztaty teatralno-muzyczne o tematyce migracji.” Będzie on realizowany w dniach 29-31 lipca 2017 roku. Zajęcia odbywać się będą w Clubie 105, w CK 105 w Koszalinie, przy ul. Zwycięstwa 105.
   
  Warsztaty są otwarte dla młodzieży i dorosłych zainteresowanych tematyką migracji, którzy chcieliby zmierzyć się z nią poprzez formę teatru muzycznego i fizycznego.
  Zajęcia oparte będą na zabawach, grach, zadaniach aktorskich, ruchowych, głosowych i muzycznych, również z wykorzystaniem instrumentów, które umożliwią uczestnikom wyreżyserowanie krótkiego spektaklu.
  Spotkania poprowadzą Anna Nowicka i Mateusz Czekaj, którzy na co dzień łączą pracę artystyczną z nauczaniem. O projekcie mówią: “Nasze zaciekawienie zjawiskiem migracji wynika z faktu, że sami mieszkamy od kilku lat za granicą. Jesteśmy migrantami podróżującymi między Polską a Londynem i Rzymem. Spotkanie z odmiennością jest nam bliskie chociażby dlatego, że w życiu zawodowym i prywatnym mamy kontakt z osobami z różnych krajów i kręgów kulturowych.Podczas warsztatów zadamy sobie kilka pytań, które będą podstawą do teatralno-ruchowo-muzyczny ch improwizacji: kto to jest obcy? Kiedy my jesteśmy obcymi? Co wnosi w nasze życie spotkanie z ludźmi różniącymi się od nas pod
  względem etnicznym, kulturowym, religijnym i językowym?”
  Mateusz Czekaj to tancerz, performer i nauczyciel, absolwent bytomskiego wydziału teatru tańca krakowskiej PWST. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi mającymi
  trudności w nauce, problemy ze zdrowiem psychicznym czy niepełnosprawnością ruchową. Mieszka w Londynie.

  Anna Nowicka to koszalinianka, koncertujący muzyk, gitarzystka klasyczna, nauczyciel, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Konserwatorium w Rzymie i Scuola
  Vallotti we włoskim Vercelli. Koszalinianom znana jest również jako RzymiAnka – autorka projektu Start Up Kultura 2016 “Ciao Italia. Tydzień włoski z RzymiAnką.”. Mieszka w Rzymie.
  Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty pod nr tel. 503 692 309 i adresem mail.:  warsztatypozagranicami@gmail.com

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.