Pozytywna Dyscyplina – już niedługo pierwsze warsztaty


  Opowiadaliśmy Wam jakiś czas temu o Katarzynie Nagrabeckiej, która szukając rozwiązania własnych problemów wychowawczych natrafiła na „Pozytywną Dyscyplinę” i tak się w niej zakochała, że została certyfikowanym trenerem tej metody. Teraz przyszła pora na pierwsze warsztaty wprowadzające.

  Warsztat odbędzie się za tydzień, w czwartek 6. kwietnia, między 16.45 a 19.15. Większość miejsc już zajęta, ale jutro rusza lista rezerwowa więc możecie dzwonić, pisać i pytać.  Tutaj na FB jest utworzone wydarzenie, gdzie można się skontaktować z organizatorką.

  Co się będzie działo na warsztacie? – To będzie pierwszy, wprowadzający warsztat – opowiada Katarzyna Nagrabecka. – Zapoznamy się z podstawowymi narzędziami i całą ideą poprzez kilka krótkich ćwiczeń.To będzie próbka całej serii warsztatów, które planuję na później. Chodzi o to, by osoba, która przyjdzie w sobotę mogła się zorientować czy jest zainteresowana serią spotkań w tym temacie.

  Co jest najważniejsze w w tej metodzie? – Relacja – odpowiada Katarzyna Nagrabecka. Na pierwszym planie stoi naprawienie, uzdrowienie relacji, którą mamy z dzieckiem. Problem, który chcemy rozwiązać schodzi na dalszy plan. To na czym się koncentrujemy to szukanie rozwiązania, a nie karanie czy szukanie winnych. – No bo kto wpadł na ten szalony pomysł, że aby dziecko zachowywało się lepiej, najpierw musi się poczuć gorzej? – pyta Katarzyna cytując książkę „Pozytywna Dyscyplina”. – Kara, czy nakrzyczenie na dziecko jest tak naprawdę pogłębieniem tych reakcji, które uważamy za niepożądane.

  Pozytywna Dyscyplina ma wspólną bazę z takimi prądami w rodzicielstwie jak Porozumienie bez Przemocy czy samoregulacja (ang. self-reg). Ta baza to przekonanie, że dziecko zachowuje się „źle” jeśli czuje się źle i nie potrafi inaczej tego wyrazić niż przez swoje zachowanie.

  W szkoleniu weźmie udział 12 osób. Zdaniem Katarzyny Nagrabeckiej to będzie taka optymalna grupa. – Planuję ćwiczenia więc chciałabym mieć pewność, że każdy będzie miał w tym czasie możliwość wypowiedzenia się – mówi organizatorka. Warsztat odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Biznesu. Koszt spotkania to 20 zł.

  Polecamy. Czas, który poświęcimy na polepszenie czy uzdrowienie swojej relacji z dzieckiem zawsze zwraca się co najmniej podwójnie.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.