Pozytywna Dyscyplina – może to coś dla Twojej rodziny?


  Jesień w Koszalinie obfituje w wysyp szkoleń, warsztatów i spotkań w tematach rodzicielskich. To cieszy, bo nie rodzimy się doskonałymi rodzicami wraz z narodzinami naszych dzieci. Dobrze, gdy umiemy tę prawdę przyjąć i uczyć się na tej drodze.

  Okazja po temu nadarza się już październiku. W Ajkan for Kids rusza cykl warsztatów z Pozytywnej Dyscypliny. Co to takiego? Dyscyplina najczęściej kojarzy się nam z surowością i karaniem. „Jakim cudem wpadliśmy na ten szalony pomysł, że aby dzieci zachowywały się lepiej, najpierw muszą się poczuć gorzej?” – pisze Jane Nelsen, autorka książki „Pozytywna Dyscyplina”.

  Na warsztatach będziecie zgłębiać metodę opartą na szacunku, miłości i empatii, która wspiera rozwój pożądanych umiejętności u dzieci, a rodzicom przynosi więcej radości i zadowolenia z roli rodzica. Warsztaty są unikalną opcją, aby uczyć się przez doświadczenie (a jest to najskuteczniejsza forma nauki), aby doświadczyć pewnych sytuacji, emocji i uczyć się reagować zgodnie z założeniami Pozytywnej Dyscypliny.

  Warsztaty to seria spotkań. Będą trwać 6 tygodni (6 kolejnych piątków), a miejscem spotkań będzie AJKAN FOR KIDS. Dzięki temu na warsztaty możecie przyjść z dziećmi. Koszt opieki podczas warsztatów to 10zł/h, a w przypadku wszystkich 6 piątków – 9zł/h.

  Warsztaty poprowadzi Katarzyna Nagrabecka. Psycholog specjalizująca się w psychodietetyce szukając rozwiązania własnych domowych problemów z dziećmi natrafiła na coś, co jeszcze wtedy do polski nie dotarło, a po angielsku brzmiało positive discipline.

  Zdobyła swój dyplom trenera Pozytywnej Dyscypliny jeszcze drogą e-learningu w amerykańskim centrum tej metody. Jak opowiada było to niezwykle intensywne doświadczenie. Dobre też było w tym sposobie nauki to, że można było wielokrotnie wracać do nagrań. Metoda Pozytywnej Dyscypliny od niedawna funkcjonuje na polskim gruncie. Została wydana książka i kształcą się trenerzy, którzy mogą potem pomagać rodzicom.

  Pozytywna Dyscyplina ma wspólną bazę z takimi prądami w rodzicielstwie jak Porozumienie bez Przemocy czy samoregulacja (self-reg). Ta baza to przekonanie, że dziecko zachowuje się „źle” jeśli czuje się źle i nie potrafi inaczej tego wyrazić niż przez swoje zachowanie.

  Jeśli nie wiesz czy to coś, co mogłoby Cię zainteresować zajrzyj na wstępny warsztat 20 października 2017, a potem możesz się zdecydować na całą serię.

  Tu znajdziecie informacje:

  warsztat wstępny i seria warsztatów

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.