Przyjazny dom – warsztaty dla specjalistów i mieszkańców Koszalina


  Planujecie budowę domu? Jesteście na etapie wyboru technologii? Zastanawiacie się jak to zrobić tanio, oszczędnie, tak aby koszty użytkowania były niskie. I czy da sie to zrobić z dbałością o środowisko? W takim razie powinniście wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Fundację Nauka Dla Środowiska.

  Rozwój zrównoważonego budownictwa łączącego w sobie oszczędność energii, komfort, ekonomię budowy i dbałość o środowisko naturalne to szansa dla regionu, mieszkańców, samorządów oraz firm budowlanych. Na warsztatach zaprezentowane zostaną najnowsze technologie i komponenty używane budynkach energooszczędnych oraz przedstawione zostanie zarządzanie energią w budynku.

  Równolegle do prezentacji urządzeń przeprowadzone zostaną warsztaty, na których eksperci-praktycy wytłumaczą zasady działania, korzyści oraz proces doboru technologii używanych w budynkach przyszłości.

  Fundacja zaprasza 24. marca w piątek – inwestorów, architektów, projektantów, instalatorów, wykonawców i podwykonawców, osoby związane z branżą budowlaną. Warsztaty przeznaczone są również mieszkańców Koszalina i regionu, osób interesujących się budownictwem przyjaznym człowiekowi i przyrodzie.

  Na warsztatach zdobędziecie wiedzę w kwestii nowoczesnych, komfortowych i oszczędnych instalacji. Dowiecie się jak energooszczędne, ekologiczne i komfortowe mogą być źródła ciepła i zapoznacie się z wpływem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła na energooszczędność budynku. Będzie też mowa o fotowoltaice czyli wytwarzaniu i zarządzaniu energią w budynku.

  Warsztaty odbędą się 24.03.2017 (piątek) w godzinach 8.00-14.00. Organizatorzy zapewniają przerwy kawowe oraz poczęstunek. Całe wydarzenie odbędzie się na Politechnice Koszalińskiej, na Wydziale Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji, ul. Śniadeckich 2, Bud I. Jeśli jesteście zainteresowani warsztatami zgłoszenia kierujcie do Fundacji Nauka dla Środowiska pod numer telefonu 94 347 82 05 lub 533 335 443 w godz. 8.30-16.00

  Informacje o warsztatach znajdziecie również na www.ndsfund.org, www.tu.koszalin.pl.

  Projekt w ramach, którego odbywają się warsztaty Fundacja realizuje w partnerstwie z Politechniką Koszalińską i Uniwersytetem z Wismaru. Celem projektu „Przyjazny dom – transgraniczna sieć energooszczędnych budynków demonstracyjnych” jest wzmocnienie działań zmierzających do rozwoju społecznie i środowiskowo-przyjaznych budynków pasywnych w regionie Południowego Bałtyku. Kontynuacją projektu będzie złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Południowy Bałtyk 2014-2020, który obejmie etap budowy transgranicznej sieci budynków demonstracyjnych, w których testowane będą technologie oparte na zasobach naturalnych regionu. Tak przeprowadzone testy pozwolą na wybranie optymalnych rozwiązań technologicznych, które w powiązaniu z wypracowaną koncepcją architektoniczną i analizą finansową stworzą dogodne warunki do zwiększonego wykorzystania ekologicznych technologii w celu zmniejszenia zanieczyszczeń w obszarze Południowego Bałtyku. Brzmi zawile, ale chodzi o to, by mieszkało nam się taniej i żeby planeta starczyła nam na dłużej.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.