SPARKcamp – koszalińska marka wychodzi poza Koszalin!


  SPARKcamp obecny jest w Koszalinie od ponad dwóch lat. Na kolejne odsłony tych spotkań przychodzą nie tylko programiści, ale po prostu ludzie ciekawi szybko zmieniającego się świata i nowych technologii. Tym razem spotkanie SPARKcamp odbyło się w Słupsku.

  – O wyjściu poza Koszalin myśleliśmy od dłuższego czasu. W Słupsku postanowiliśmy wypróbować formułę spotkania w innym miejscu niż pub. Wybraliśmy Słupski Inkubator Technologiczny, który stał się współorganizatorem imprezy, a samo miejsce na spotkanie wokół tematów IT sprawdziło się całkiem dobrze. Naszymi partnerami zostali Miasto Słupsk i Pomorska Akademia w Słupsku -mówi Ali Al-Saiedi, jeden ze współorganizatorów SPARKcamp.

  Koszalińska marka spotkań IT obecna jest także w Słupsku.

  Pierwszy słupski SPARKcamp nie przebił co prawda liczebnością uczestników koszalińskich spotkań, ale spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Są też chętni, by organizować go regularnie więc na pewno wpisze się w słupski kalendarz imprez.

  Jeżeli nie wiecie co to SPARKcamp to zajrzyjcie w najbliższy czwartek do Minibrowaru Kowal. Przyjdźcie zwłaszcza jeśli nie jesteście ludźmi IT. W programie każdego z eventów znajdują się minimum trzy 20-25 minutowe prelekcje, a po każdym z wykładów pojawia się czas na pytania od publiczności. Te spotkania to dobry sposób, by zrozumieć szybko zmieniający się świat nowych technologii. Dobrą ku temu okazją będzie spotkanie z Karoliną Maj z Internetowych Rewolucji. To projekt realizowany przez Google. Karolina opowie nam o tym jak być dostępnym dla użytkowników lokalnych dzięki Google Moja Firma.

  Andrzej Piasecki z firmy Teonite nie opowie o projekcie dla Hollywood, ale za to dowiecie się jak poprawić jakość obrazu przy pomocy sieci neuronowych. Brzmi skomplikowanie? Podobno działa lepiej niż photoshop. Andrzej Piasecki przyjedzie do nas ze Szczecina.

  SPARKcamp będzie też gościć Pawła Kowalskiego i Damiana Brzoskowskiego. Jest podejrzenie, że ta prezentacja będzie w innym języku. Ci dwaj programiści z Piły opowiedzą nam jak w języku Python zbudować zaawansowaną aplikację w szybkim tempie. Będzie o Django i Heroku.

  8 czerwca 2017, czwartek, godz. 18.00, Minibrowar Kowal

  Wstęp jest wolny, ale organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację. Możecie się zarejestrować klikając tutaj.

  A niedługo być może zaprosimy Was na kolejny SPARKcamp do Łodzi! Wybierzecie się?

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.