Szkolne zawody pływackie z okazji 751-lecia Koszalina


  Dzisiaj od godziny 10:00 do 12:00 na terenie koszalińskiego aquaparku odbędą się „Szkolne zawody pływackie z okazji 751-lecia Koszalina” organizowane pod Patronatem Prezydenta Miasta Koszalina. Zespół Szkół nr 11 im. Ks. J. Twardowskiego w Koszalinie wraz z Parkiem Wodnym Koszalin organizują zawody dla dzieci z koszalińskich szkół podstawowych nie trenujących pływania w klubie lub klasie pływackiej szkoły sportowej.

  Każda z uczestniczących szkół wystawi drużynę, która liczyć będzie 6 osób – 3 dziewcząt i 3 chłopców. Sportowa rywalizacja odbywać się będzie w trzech konkurencjach drużynowych. Pierwszą konkurencją będzie wyścig sztafetowy, który odbywać się będzie seriami na czas. Sztafeta będzie składać się z 6 – osobowej drużyny. Uzyskany czas łączny przepłynięcia sztafety stanowić będzie o uzyskanym miejscu drużyny. Kolejną konkurencją, która zawsze sprawia dużo frajdy będzie zjazd na zjeżdżalni. Każdy uczestnik wykonuje jak najszybszy zjazd na zielonej zjeżdżalni. Czasy wszystkich 6 osób sumują się. Drużyna z najniższym czasem wygra rywalizację. Ostatnia konkurencja będzie odbywać się na rwącej rzece. Każdy w drużynie kolejno pokonuje tor rwącej rzeki płynąc na zabawce „desce surfingowej”. W trakcie płynięcia nie można spaść, za każdy upadek sędzia dodaje +10 sek. do czasu łącznego. Czas przepłynięcia całej drużyny stanowi wynik końcowy.

  O godzinie 11:45 nastąpi ogłoszenie wyników klasyfikacji drużynowej oraz wręczenie nagród. Każdy z uczestników imprezy otrzyma mały upominek. Oficjalne zakończenie imprezy zaplanowane jest na godzinę 12:00.

  Szczegółowy program zawodów:

  09.45 – Rozgrzewka w wodzie
  10.00 – Defilada zawodników dookoła basenu sportowego
  10.15 – Sztafety 6x25m
  10.45 – Zjazd na zjeżdżalni
  11.15 – Rwąca rzeka
  11.45 – Ogłoszenie wyników klasyfikacji drużynowej, wręczenie nagród. 12.00 – Zakończenie imprezy

  W środę 24. maja w godzinach 9:45 – 11:00 – basen sportowy w Parku Wodnym będzie nieczynny.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.