Ostatnio na jednym z koszalińskich forum dla mam spotkałam takie o to zapytanie – polećcie mi jakieś tabletki na odchudzanie, przytyłam po ciążach, a przy dwójce dzieci nie mam szans na chodzenie na siłownię. I tak sobie pomyślałam, że właśnie się zaczął sezon na bardzo eksperymentalne pomysły na szybkie odchudzanie.

Po zimie często budzimy się jak te misie i przypatrujemy krytycznie w lustrze. Lato już za chwilę, a my nie wyglądamy idealnie. Każdy z nas lubi natychmiastowe efekty i w dodatku bez wysiłku. Niestety nie każdy ma wróżkę za matkę chrzestną. Co zrobić, by schudnąć trwale i z sensem? Przemyśleć i zaplanować.

Warto odchudzanie zacząć od porządku w głowie. Często na początku warto zadać sobie pytanie dlaczego chcemy schudnąć. Pytania, które możemy sobie zadać to między innymi: po co chcę schudnąć, chcę się lepiej czuć czy lepiej wyglądać czy może jedno i drugie, robię to dla siebie czy dla kogoś, co ma mi dać osiągnięcie wymarzonego rezultatu. Znalezienie tych odpowiedzi na pewno wzmocni naszą motywację i wytrwałość. Kolejną istotną sprawą, która może nam pomóc w utracie zbędnych kilogramów jest zanalizowanie przyczyn, z powodu których je mamy. Jeśli się dowiemy dlaczego mamy więcej kilogramów niż byśmy chcieli może to nam pomóc wyeliminować nawyki, które do tego doprowadzają. Może robimy zbyt długie przerwy między posiłkami, a potem głodni jemy zbyt dużo? może nie bierzemy ze sobą jedzenia do pracy, a zgłodniali sięgamy po to, co jest pod ręką czyli najczęściej batonik lub drożdżówkę. Może w ogóle się nie ruszamy? Nie oszukujmy się – z wiekiem metabolizm spada. Czasem koniecznie może być odwiedzenie dietetyka. Niektórym z nas łatwiej idzie z dokładnie ułożonym jadłospisem i poczuciem, że jest ktoś kto nadzoruje nasze wysiłki.

Producenci tabletek na odchudzanie zapewniają nas o ekstraordynaryjnych wynikach, jakie możemy osiągnąć zażywając pigułki. W większości tabletki działają na trzech płaszczyznach – mają przyspieszać proces spalania tkanki tłuszczowej, hamować łaknienie i wspomagać detoksykację organizmu. Te najbardziej bezpieczne opierają się na ekstraktach roślinnych, inne swoim składem raczej przypominają anaboliki. Gdy zaczęłam sprawdzać substancje, które miały wyszczególnione – większość linków odsyłała mnie do sklepów dla wielbicieli siłowni. Chcielibyście się tak odchudzać?

Warto może na fali wiosennych porządków zrobić porządek ze swoim  ciałem w wersji slow i eko. Nie da się wykluczyć ruchu, ale nie od razu musi być to sport wyczynowy, warto jeść regularnie, trzeba się przyjrzeć też temu co jemy – czy wystarczająco dużo jest tam warzyw i owoców? Warto odstawić cukier, a batoniki i kupne drożdżówki zamienić na domowe ciasto. Warto wreszcie nowego stylu życia nie uprawiać na własną rękę. Gdy włączymy w naszą zmianę domowników mamy wtedy większą szansę, że nam się uda.

Powodzenia!

UDOSTĘPNIJ
Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.