Targi Sztuki i Dizajnu – znamy wszystkich wystawców!


  Grudzień trwa w najlepsze więc najwyższa pora pomyśleć o świątecznych prezentach. A że najlepszy prezent to sztuka to już chyba nikomu w Koszalinie tłumaczyć nie trzeba. A sztukę i design znajdziecie na III Targach Sztuki i Dizajnu, które odbędą się w City Boxie 16 i 17 grudnia.

  Czego i kogo możemy się spodziewać? W targach weźmie udział 34 wystawców, prócz tego będzie także stanowisko youngsters, gdzie będą wystawiać się młodzi twórcy, przede wszystkim uczniowie koszalińskiego Plastyka.

  Co znajdziemy na targach?

  Na targach znajdziecie między innymi ciekawą biżuterię. Swoje stoiska będą miały Ajwers, Mona Jewellery, Jubiko i MM Sroka Design. Będą też świąteczne mydła od Mydlę i Smaruję. Możemy już teraz zdradzić, że wyglądają niezwykle apetycznie. Swoje stoisko będzie miała też Krafciarka. Tu znajdziecie absolutnie nieprawdopodobne cuda z modeliny. Kupicie pierniki od Lukrecji i lniane poduchy wyprodukowane przez Len. Nawrocka Fashion Design zaproponuje Wam ubrania i przypinki. Odblaskowe bluzy i torby kupicie w Odblaskomacie. W pracowni Kaletniczej MES znajdziecie portfele, paski i inne skórzane drobiazgi wykonane z precyzją i znawstwem. Nowością będzie możliwość nabycia świeżo wydanych kaset. Przepiękne papeterie i plakaty zaproponuje Wam Miodunka. Znacie Kreatywne Historie? To poznajcie na targach! Malują na drewnie, zajmują się renowacją starych mebli i robią mnóstwo innych kreatywnych historii. Belle Herbis przywiozą mnóstwo ziołowych, ręcznie robionych kremów. To tylko część z szerokiej gamy twórczych marek, które w ten grudniowy weekend znajdziecie w City Boxie.

  Prócz stoisk 34 wystawców odbędą się także warsztaty twórcze.

  Ideą targów jest integracja lokalnego środowiska twórczego i promocja lokalnej twórczości. Trzeba przyznać Fundacji #Kultura, która jest oficjalnym organizatorem targów, że dzięki targom doskonale się to udaje. Gdyby nie targi nie mielibyśmy szansy dowiedzieć się, jak piękne i ciekawe rzeczy powstają tuż obok nas. Wielu z nas lubi robić i dostawać właśnie takie hand-made’owe prezenty, dla wielu jest to istotne, by kupować lokalne wyroby dzięki Targom Sztuki i Dizajnu możemy to robić.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.