„Umiem Pływać!” w Parku Wodnym


  Już w najbliższy piątek 28 kwietnia po raz dwunasty, a drugi w Parku Wodnym Koszalin odbędą się Amatorskie Międzyszkolne Zawody Pływackie ,,Umiem Pływać”. Organizatorzy Zespół Szkół Nr11 w Koszalinie i Park Wodny Koszalin serdecznie zapraszają.

  Amatorskie Międzyszkolne Zawody Pływackie „UMIEM PŁYWAĆ!” doskonale wpisały się w kalendarz imprez rekreacyjno – sportowych w Koszalinie. Są skierowane do dzieci amatorsko ćwiczących pływanie.

  Podczas trwania rywalizacji prowadzone są klasyfikacje na najlepszych pływaków w poszczególnych kategoriach, ale każde dziecko, które przepłynie swój dystans jest „zwycięzcą” i otrzymuje pamiątkową koszulkę z napisem „UMIEM PŁYWAĆ!”.

  Ta idea towarzyszy organizatorom od początku  zawodów, bowiem umiejętność pływania traktują jako ważną w życiu zdolność młodych ludzi. Dzięki temu osoby umiejące pływać mogą w pełni korzystać z przyjemności przebywania nad wodą.

  Podczas trwania zawodów jest zapewniona opieka medyczna. Za zdobycie miejsc I – III uczestnicy otrzymują medale, a za I – VI dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Za miejsca I – III w klasyfikacji drużynowej wręczane są puchary oraz drobne nagrody rzeczowe. Tradycyjnie przeprowadzona będzie sztafeta z udziałem rodziców oraz po raz pierwszy: WODNA TRATWA – wodna przeprawa na pływającej zabawce.

  Cel zawodów to doskonalenie umiejętności pływackich wśród dzieci i umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji sportowej. Nie bez znaczenia jest też promowanie zdrowego stylu życia ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój zainteresowań pływackich.

  W zawodach mogą brać udział dzieci urodzone w latach 2007-2004 (kl. III-VI SP) nie trenujące pływania w klubie lub szkole sportowej (nie posiadające licencji Polskiego Związku Pływackiego). Wszelkie informacje dotyczące zawodów można uzyskać u organizatora Dariusz Krajewski tel.: 602-217-220

  Zawody odbędą się w dniu 28.04.2017r. o godzinie 10.00 w Parku Wodnym Koszalin przy ul. Rolnej 14 w Koszalinie.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.