Urodzinowy SPARKcamp! Warto tam być!


  Już 26. października kolejny, tym razem jubileuszowy SPARKcamp. To trzecie urodziny tej największej w Koszalinie imprezy IT, która jest nie tylko dla ludzi IT. 

  Jeśli nigdy nie słyszeliście o SPARKcampie, to spieszymy wyjaśnić, że są to cykliczne spotkania odbywające się w Mini Browarze Kowal. Każde to 2-4 prelekcje poświęcone branży IT, programowaniu, nowym technologiom i tym podobnym rzeczom. Pomyślicie – eee, to tylko dla informatyków. Nic bardziej mylnego. Jak rozejrzycie się wokół branża IT i nowe technologie są częścią naszego życia, nawet wtedy, gdy nie jesteśmy informatykami. Warto rozumieć świat, w którym żyjemy i dlatego warto wziąć udział w SPARKcampie. Tak to prawda, części prelekcji możecie nie zrozumieć, ale organizatorzy dbają o balans i zazwyczaj wśród prelekcji na danym spotkaniu jest tylko jedna taka dla specjalistów.

  A jeśli tego nie wiecie, SPARKcamp jest koszalińską inicjatywą stworzoną przez ludzi IT w naszym mieście, którym brakowało przestrzeni do wymiany myśli i miejsca do inspirowania się nowymi ideami. Odporni na tę koszalińską mantrę „tu się nic nie dzieje” wzięli się do pracy i stworzyli inicjatywę, która teraz obchodzi już trzecie urodziny.

  Jeśli myślicie, że IT to tylko mężczyźni to zajrzyjcie na październikowy SPARKcamp. Wśród czterech prelegentów, trzy to kobiety.

  Marta Jakubek to Project Manager w firmie Xi4G we Wrocławiu. Z wykształcenia anglistka, z zamiłowania pisarka. Zaprezentuje technologię wykorzystywaną przez firmę Xi4G. Wiedzieliście, że Rozszerzona Rzeczywistość (Augmented Reality) to najnowszy trend na globalnym rynku zakupów internetowych? Aplikacje mobilne prezentujące produkty jako interaktywne modele 3D stanowią atrakcyjną opcję dla klientów, którzy mogą oglądać produkty bez wychodzenia z domu, oglądać je w dowolnym miejscu, a potem swobodnie dokonywać zakupów.

  Karolina Maj od 19 roku życia związana z polskimi mediami jako redaktor i specjalista ds. PR. W 2011 roku założyła własną Agencję Marketingową, którą z powodzeniem prowadziła przez 5 kolejnych lat. Od marca 2017 roku związana z projektem Google Internetowe Rewolucje, jako lider zespołu oraz konsultant ds. marketingu internetowego. Razem z Zofią Mazurek specjalistą ds. brandingu, designerem komunikacji i twórcą wizerunków marek będą mówić o narzędziu Test My Site. Czy ktoś z Was lubi kiedy strona, która odwiedza w internecie wolno się ładuje? Jeśli strona ładuje się wolno traci zainteresowanie użytkowników. Obie panie będą mówić o tym jak temu zaradzić używając bezpłatnego narzędzia Google.

  Jedyny mężczyzna w tym gronie to Marek Skrzypkowski, inżynier kontroli jakości oprogramowania czyli software tester w firmie GlobalLogic. Z nim poszukamy odpowiedzi na pytanie czy Leonardo da Vinci byłby dobrym pracownikiem w branży IT.

  Polecamy. Impreza jest bezpłatna, prelegentom można zadawać pytania, a na koniec przewidziany jest czas na networking.

  Nie zapomnijcie się zarejestrować tu i odebrać bezpłatnej wejściówki.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.