Warsztaty kreatywnego pisania! Zapisaliście się już?


  Warsztaty kreatywnego pisania z Loesje to projekt, który Agata Piotrowska, prowadząca koszalińską kawiarnię Powidoki złożyła w ramach programu „Inicjatywa Lokalna Start Up Kultura 2017”. Odbędą się we wrześniu i październiku. 

  Warsztaty kreatywnego pisania to wszyscy rozumieją, ale kto to jest Loesje? – Loesje, to holenderskie imię dziewczęceTo ruch, który jest żywy w wielu krajach. To taka forma aktywnego, nieco poetyckiego, myślenia o mieście, o społeczeństwie, o rzeczach nas dotykających. Tak bym to nazwała w skrócie – tłumaczy Agata Piotrowska.

  Kierujemy je raczej do dorosłych osób i to takich, które mogą potem gdzieś wykorzystać ten potencjał, który chcemy na warsztatach odkryć. Moim zdaniem teksty Loesje mocno wpływają na otoczenie, na społeczeństwo. Pojawiają się na bilbordach, jako murale. Ja je najbardziej lubię jako tabliczki w parkach czy na zieleńcach – mówi organizatorka warsztatów.

  Wiadomo już, że warsztaty odbędą się w niedzielę. – Jest to długi warsztat. Trwa około sześciu godzin. Na początek specjaliści z Loesje proponują rozgrzewkę polegającą na rozpisaniu się w różnych tematach – opowiada Agata.

  W ramach proponowanych warsztatów z kreatywnego pisania tekstu mieszkańcy Koszalina będą mieli możliwość zdobycia podstawowych umiejętności związanych z redagowaniem krótkiego tekstu. Nauczą się również łączenia tego tekstu z ciekawą grafiką. Dla uzyskania pożądanego efektu zaplanowane są dwa bloki warsztatów. Warsztat ma na celu zdobycie i rozwinięcie umiejętności pisania skondensowanych tekstów z puentą. Kolejnym etapem będzie profesjonalna redakcja powstałych maksym czy sentencji. W trakcie realizowanych zajęć warsztatowych uczestnicy będą tworzyć aforyzmy, które w pozytywny sposób kojarzą się z naszym miastem. Druga część warsztatów będzie skupiona wokół dobrania i odpowiedniego połączenia grafiki z krótkim i błyskotliwym tekstem, co zaowocuje stworzeniem tzw. mema. Zwieńczeniem projektu będzie wystawa prac uczestników.

  Zapisy na warsztat prowadzi kawiarnia Powidoki przy ulicy Piłsudskiego 4 w Koszalinie.

  Projekt dofinansowany w ramach Inicjatywa Lokalna „Start-Up Kultura” 2017.