Warsztaty „Mamo, to ja”


  Wiedza jest bezcenna. Zwłaszcza wiedza dotycząca pielęgnacji i opieki nad dziećmi. Kiedyś przekazywano ją sobie w wielopokoleniowych rodzinach. Teraz coraz bardziej musimy się starać o nią sami. W Koszalinie już za tydzień będzie po temu okazja. W najbliższy poniedziałek w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się warsztaty „Mamo, to ja”

  Warsztaty są cyklem bezpłatnych spotkań kierowanych do rodziców spodziewających się dziecka oraz rodziców z dziećmi w przedziale wiekowym 0-1 lat. Tylko w 2016 roku roku odbyło się aż 100 spotkań, w których wzięło udział ponad 12 tysięcy uczestników.

  Podczas spotkań zaproszeni specjaliści dzielą się wiedzą na różne tematy związane z żywieniem niemowląt i małych dzieci, zdrowiem i rozwojem dziecka, rolą szczepień, pielęgnacją malucha oraz pierwszą pomocą w nagłych wypadkach.

  Warsztaty odbywają się w dwóch blokach tematycznych.

  • Blok przedpołudniowy (10.30-14.30) kierowany jest do rodziców z dziećmi w przedziale wiekowym 0-1 lat („Jestem Mamą”). Z myślą o najmłodszych uczestnikach Warsztatów w każdej z sal warsztatowych znajdują się maty edukacyjne oraz punkty, w których można przewinąć maluszka wyposażone w pieluszki, mokre chusteczki oraz woreczki na zużyte pieluszki. Dowiecie się od specjalistów jak żywić dzieci po 1. roku życia, jak zapewnić dziecku zdrowy, nieprzerwany sen. Jeden z tematów będzie poruszał kwestię szczepień – co powinniśmy wiedzieć? Będzie też pierwsza pomoc w pigułce – zakrztuszenia i resuscytacja. Dowiecie się także jak wspierać rozwój dziecka przez zabawę oraz jak naturalnie i skutecznie – zadbać o zdrowie dziecka.
  • Blok popołudniowy (17.00-20.30) adresowany jest do rodziców spodziewających się dziecka („Będę Mamą”). W tym panelu dowiecie się sporo o żywieniu niemowląt i porozmawiacie o banku krwi pępowinowej. Eksperci doradzą jak zapewnić dziecku zdrowy, nieprzerwany sen oraz bezpieczeństwo mamy i dziecka w podróży. Podyskutujecie o kalendarzu szczepień dziecka i o tym jak naturalnie i skutecznie zadbać o swoje zdrowie w ciąży.
  • W trakcie warsztatów nie zabraknie praktyki, wymiany doświadczeń, gwarantowanych upominków dla wszystkich, nagród i miłej atmosfery.Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy mogą zarejestrować się na stronie: www.warsztaty.mamotoja.pl. Na stronie internetowej osoby zainteresowane mogą zobaczyć również relacje z poprzednich edycji warsztatów: galerie zdjęć, filmy oraz opinie uczestników.

  UDOSTĘPNIJ
  Dziennikarka. Pracowała w "Architekturze-murator", Radio Koszalin i TVP Szczecin, mama dziesięcioletniego kontrabasisty i dwóch księżniczek. Fanka rodzicielstwa bliskości. Od ponad dziesięciu lat wierna wielbicielka Koszalina.