Zajęcia dla dużych i małych w Bazie


  Koszalińska Szkoła Demokratyczna zmieniła w tym roku siedzibę. Od niedawna mieści się w uroczym domku na Rokosowie, który wcześniej był pracownią artystyczną. Więcej miejsca oraz pasja Kamy Pasierbek, jednej z organizatorek Bazy, sprawiły że bazowicze zapraszają jesienią i zimą do siebie na zajęcia.

  Arteterapia

  Pierwsze z nich to arteterapia. Cykl warsztatów twórczych będzie trwał przez pięć miesięcy. Planowanych jest 12 spotkań, a pierwsze z nich odbyło się wczoraj. Przeznaczone są dla osób każdym wieku od 15. do 80. lat.

  Nie trzeba posiadać zdolności artystycznych – mówi Kama Pasierbek, prowadząca warsztaty. – Sztuka jest sposobem wyrażania siebie, opowieści o sobie. Czasem, gdy brakuje słów wystarczy jeden obraz, znak. Na zajęciach będziemy poznawać siebie, wzmacniać swoją wartość. Rozmawiać w kluczu porozumienia bez przemocy. Zamkniemy się na oceny, a otworzymy na swoje wnętrza.

  To zajęcia dla tych, co lubią milczeć i tych, co lubią mówić dużo, pesymistów i optymistów, mięsożerców i wegan. Przestrzeń sztuki może połączyć wszystkich i poszerzyć horyzonty. Zajęciach to szerokie spektrum arteterapii i dotykają takich dziedzin jak malarstwo, rzeźba, fotografia, kolage, muzykoteriapia, biblioterapia, drama.

  Artefakty


  Arteterapia jest dla starszych, ARTEfakty – warsztaty artystyczne będą dla młodszych. Na warsztatach dzieci będą poznawać FAKTY z historycznych sztuk i tworzyć własne prace czyli ARTEfakty. Będą odkrywać odpowiedzi na między innymi na pytania takie jak te: czy Rafael może być czymś więcej niż nazwą czekolady, czy nazwa rokkoko wywodzi się od rockowo gdakających kur i czy lapis-lazuli to mistyczny napis? Warsztaty inspirowane książką Ewy Jałochowskiej „Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem”.

  Filozoficzne pogadanki

  Ale ponieważ sztuka to nie wszystko, Baza zaprasza również na warsztaty filozoficzne – POGADANKI. Filozofowanie rozbudza ciekawość poznawczą, poszerza zasoby wiedzy, uczy krytycznej refleksji, umiejętności jasnego wyrażania swoich myśli, argumentowania, dyskutowania, szacunku dla innego zdania. Podczas filozofowania uczymy się myśleć samodzielnie, a nie według klucza. Odkrywamy, że świat jest bardziej skomplikowany, niż jego wersja przedstawiana w często wyidealizowanych szkolnych czytankach. Te warsztaty inspirowane są książką Michela Piquemala „Bajki filozoficzne”.

  Wszystkie warsztaty poprowadzi Kama Pasierbek – malarka, rzeźbiarka, arteterapeutka, pedagożka, dorosła z Bazy. Warto dołączyć do tych zajęć, bo Baza i bazowi ludzie są niezwykli. Przekonajcie się o tym sami!

  Możecie się skontaktować z Bazą dzwoniąc na nr 889 976 031 lub kontaktując się przez fanpage fb.